Lublin z Duszą - nietypowy spacer po Lublinie - zapisy

Studentów z Lublina, zwłaszcza tych pierwszego roku, zapraszamy na oryginalne spacery w ramach cyklu „Lublin z duszą”. To propozycja spotkania z ciekawymi ludźmi, a także okazja, aby zobaczyć miejsca, w których żyje kultura naszego miasta. Prowadzimy zapisy!

Szanowni Studenci!

Zapraszamy na spacer po Lublinie.
Urząd Miasta Lublin specjalne dla Was zorganizował  oryginalne spacery w ramach cyklu „Lublin z duszą”. To propozycja spotkania z ciekawymi ludźmi, poznania zabytków miasta i ciekawych miejsc w których żyje kultura.

Spacery będą organizowane we wtorki i czwartki. . Dla studentów Wydziału FiS zarezerwowaliśmy 2 terminy: 4 i 6 marca 2014 r. (godz. 13.00) Chętni proszeni są o zapisywanie się na listę w Dziekanacie WFiS pok. 8 lub 30 do dnia 21 lutego 2014 r. lub drogą elektroniczną na adres:

  • dziekfis@poczta.umcs.lublin.pl

Liczba miejsc ograniczona!

Przygotowaliśmy dwie trasy. Pierwsza ma charakter kulturalno-historyczny i rozpoczyna się na Starym Mieście. Drugi spacer, prowadzący przez Śródmieście, wyróżnia tematyka społeczno-kulturalna. Podczas obu wycieczek uczestnicy spotkają się z fascynującymi ludźmi, zobaczą miejsca związane z tradycją i współczesnością Lublina, tworzącymi jego „duszę”. Trasy zostały opracowane w autorski sposób z udziałem specjalnie zaangażowanych do projektu przewodników. Daje to możliwość usłyszenia wielu ciekawostek i jest okazją do rozmowy ze znawcami miejskich szlaków.

Dzięki spotkaniom organizowanym w instytucjach kultury takich jak Ośrodek „Brama Grodzka – Teatr NN”, Warsztaty Kultury czy Centrum Kultury studenci poznają osobowości życia kulturalnego i społecznego Lublina. Interesującą propozycją będzie na pewno odkrywanie miasta w pracowni słynnego polskiego architekta – Bolesława Stelmacha, czy wizyta w Fundacji Sztukmistrze połączona z miniwarsztatami żonglowania. Wszyscy, którzy wezmą udział w spacerze „Lublin z duszą” otrzymają drobne pamiątki.

Chcemy motywować studentów do dalszego poznawania miasta i korzystania z jego bogatej oferty kulturalnej i turystycznej – mówi Maciej Zaporowski z Wydziału Strategii i Obsługi Inwestorów UM – W ten sposób pokazujemy wyjątkowy potencjał Lublina. Właśnie młodym ludziom i właśnie po to żeby mogli się Lublinem zachwycić. A podziwiać można dopiero to, co się pozna... Dlatego serdecznie zapraszamy na wspólny spacer.

Każda z grup biorąca udział w inicjatywie „Lublin z duszą” będzie liczyła ok. 20 osób i przejdzie dwie trasy: kulturalno-historyczną oraz społeczno-kulturalną. O terminach wycieczek będziemy informować na bieżąco m.in. na stronie gospodarka.lublin.eu oraz na Facebooku (istnieje możliwość ustalenia dodatkowego terminu dla grup zorganizowanych). Wymagane są wcześniejsze zapisy (drogą mailową, bądź telefonicznie, dane kontaktowe poniżej). Bliższych informacji można zasięgnąć w Wydziale Strategii i Obsługi Inwestorów.

Urząd Miasta Lublin
Wydział Strategii i Obsługi Inwestorów
plac Litewski 1, pokój 303, III piętro
tel. 81 466 2512
email: spacery@lublin.eu

Pilotażowy projekt “Lublin  z duszą” realizowany był w październiku i listopadzie 2013 r. z inicjatywy Duszpasterstwa Akademickiego KUL, we współpracy z Ośrodkiem "Brama Grodzka - Teatr NN” i Urzędem Miasta Lublin. Zakończył się sukcesem. W pierwszej edycji wzięło udział osiem grup. Program początkowo adresowany do młodzieży KUL, obecnie kierowany jest do studentów wszystkich lubelskich uczelni, zarówno państwowych, jak i prywatnych.

    Aktualności

    Data dodania
    12 lutego 2014