Konkurs na komiks - do wygrania umowa na 2500 zł

Nie trzeba być specjalistą od tworzenia komiksów. Wystarczy dobry pomysł i trochę zdolności plastycznych lub graficznych. Do wygrania umowa z UMCS o wartości 2 500 zł.

Zadanie:

W ramach konkursu należy przygotować krótki komiks od 4-6 okien będący ilustracją poniższej historii.

Janek jest studentem, z powodu depresji trafia do szpitala. Tam otrzymuje pomoc: rozmawia z terapeutami, dostaje leki. Po pewnym czasie wraca na uczelnię. Czuje się jednak niepewnie i trochę trzyma się z boku. Jego koledzy też nie wiedzą jak się zachować i wolą trzymać dystans. Na szczęście do akcji wkracza Karolina, najlepsza koleżanka Janka z roku. Najpierw tłumaczy kolegom, żeby traktowali Janka zwyczajnie, jak dawniej, a potem zachęca go do rozmowy i dołączenia do grupy. Po pewnym czasie sytuacja wraca do normy.

Technika i styl wykonania są dowolne.

Cel:

Celem konkursu jest wyłonienie osoby, która stworzy komiks obrazujący historie osób, które przezwyciężyły kryzys psychiczny.

Powstający projekt ma służyć zwiększeniu wrażliwości na sytuację osób w kryzysach psychicznych. Zależy nam by stworzona ilustracja procesu zdrowienia pomagała lepiej zrozumieć ich perspektywę. Chcemy również by komiks stanowił źródło wiedzy na temat tego, jaki rodzaj pomocy jest potrzebny osobom z tego typu problemami.

Uczestnicy:

Uczestnikiem konkursu może być każdy student, doktorant, pracownik UMCS oraz absolwent naszej uczelni, który zakończył studia nie później niż w roku akademickim 2013/2014.

Nagroda:

Umowa na kwotę 2 500 zł, na stworzenie komiksu opowiadającego trzy historie studentów, którzy przezwyciężyli kryzysy psychiczne.

Terminy:

Nadsyłanie zgłoszeń 01 listopada 2016
Werdykt jury: 7 listopada 2016
Wykonanie komiksu: 20 grudnia 2016

Nadsyłanie prac:

Prace nalezy wysłać w pliku PDF, na adres
jrynkiewicz@filozofia.umcs.lublin.pl.

Organizatorzy:

Konkurs powstaje w ramach projektu Przyjazny Uniwersytet, który jest organizowany przez Zespół ds. Osób Niepełnosprawnych i Wydział Filozofii i Socjologii UMCS.

    Aktualności

    Data dodania
    14 października 2016