Zapisy na warsztaty: Diagnozy współczesności

Zapraszamy na „warsztaty dla zaawansowanych”, skierowane do gości i uczestników konferencji Diagnozy współczesności. III Otwarte Seminarium Filozoficzno-Psychiatryczne.Zapraszamy  wykładowców, terapeutów oraz osoby zainteresowane problematyką zdrowia psychicznego i psychoedukacją.

  • WARSZTAT I „Gdzie jesteś..... warsztat komunikacyjno-egzystencjalny” dr Dariusz Perszko, prof. T. Kobierzycki (13.11.2015, godz. 9.00-12.00)

Pokażemy dwa ćwiczenia na pozór tylko komunikacyjne, lecz poprzez odpowiednie zaakcentowanie gestu i przestrzeni zostanie zilustrowany wymiar dialogiczny, zakorzeniający osobę w świecie. Dzięki pozornej ciszy te dwa ćwiczenia mogą odzwierciedlać wspólnotę losu czyli osobowe współdziałanie i współprzeżywanie oraz autentyczny sposób bytowania człowieka.

  • WARSZTAT II „Linia życia, mit personalny, psyche a wymiar kultury” dr Zenon Waldemar Dudek (12.11.2015 godz. 16.30-19.30)

Autorski program treningowy ukierunkowany na inspirowanie i rozwijanie aktywnej wyobraźni i strategii kreatywnego myślenia. Warsztaty kształtują podstawowe, całościowe kompetencje psychologiczne niezbędne w zarządzaniu własną linią życia i w pracy z ludźmi. Obejmuje takie tematy, jak: integracja i rozwój, integralna teoria stresu, system potrzeb i motywacja, osobowość i indywidualność, dialog i komunikacja społeczna, umysł lidera, droga bohatera, strategie kreatywne w zarządzaniu i in.

  • WARSZTAT III „Psychoedukacja - to działa!” prof. Andrzej Czernikiewicz (13.11.2015 Galeria Labirynt w godz. 15.30-17.45 (czytelnia GL))

Celem psychoedukacji jest lepsze zrozumienie przez pacjenta własnego stanu zdrowia psychicznego. Wzmacnia się również mocne strony pacjenta i jego własne zasoby w radzeniu sobie z chorobą by zapobiec nawrotom i podwyższyć jego dobrostan w długiej perspektywie czasowej. U podstaw takich oddziaływań leży założenie, że z większą wiedzą na temat własnego stanu zdrowia konsument (pacjent) może sobie lepiej z nią radzić.


Prosimy o przesłanie zgłoszenia na e-mail: justynarynkiewicz86@wp.pl

Informacje do zgłoszenia: imię i nazwisko, afiliacja lub rodzaj wykształcenia i doświadczenia, preferowane w kolejności warsztaty (maksymalnie 2 do wyboru). Termin zapisów do 4 listopada. Obowiązuje kolejność zgłoszeń. Możliwość zapisu na listę awaryjną.

Udział w warsztatach jest bezpłatny.

Szczegółowe informacje: http://filozofiaipsychiat.wix.com/iiiosfp#!program/cwlt

    Aktualności

    Data dodania
    21 października 2015