X Konferencja Filozoficzna EPISTEME

Serdecznie zapraszamy Państwa do udziału w X Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej EPISTEME, która odbędzie się 7-8 grudnia 2019 roku na Wydziale Filozofii i Socjologii UMCS w Lublinie (Sala Obrad Rady Wydziału FiS, pok. 4). Konferencja realizowana jest z inicjatywy Fundacji na rzecz promocji nauki i rozwoju TYGIEL oraz Wydziału Filozofii i Socjologii Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie.

Celem Konferencji jest rzetelna, akademicka dyskusja, dotycząca filozoficznej refleksji w zakresie m.in. filozofii religii, epistemologii, etyki i aksjologii, filozofii kultury czy metafizyki. Przedstawiciele wielu dziedzin nauki podejmą próbę filozoficznego oglądu proponowanej tematyki celem jej aktualizacji oraz promocji nauki. Poprzednie edycje wydarzenia cieszyły się dużą popularnością wśród pasjonatów filozofii, a sama Konferencja wpisała się na stałe w kalendarz wydarzeń popularyzujących filozofię.

Gośćmi Honorowymi Konferencji będą:

 • dr hab. Zbigniew Król, prof. UW (Politechnika Warszawska)
  Tytuł wystąpienia: Problem wiedzy a priori a matematyka
 • dr hab. Cezary Mordka, prof. UMCS (Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej)
  Tytuł wystąpienia: Człowiek jako byt transgresyjny
 • dr hab. Andrzej Niemczuk, prof. UR (Uniwersytet Rzeszowski)
  Tytuł wystąpienia: Szczęście w strukturze normatywność

W ramach jubileuszowej edycji Konferencji zapraszamy również na debatę pt.:  „Nowoczesność - czy bycie nowoczesnym wciąż oznacza bycie sobą?

W debacie wezmą udział:
 • dr hab. Anna Jedynak, prof. UW (Uniwersytet Warszawski)
 • dr hab. Paweł Bytniewski, prof. UMCS (Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej)
 • dr hab. Tomasz Kitliński (Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej)
 • dr Tomasz Kwarciński (Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie)

Do udziału w Konferencji zapraszamy studentów, doktorantów, pracowników naukowych oraz wszystkich pasjonatów filozofii, którzy będą mieli okazję wymienić się swoimi doświadczeniami, poglądami, wygłosić referaty oraz spędzić czas w przyjaznej atmosferze podczas wydarzenia skupiającego Gości z całej Polski.

www.konferencja-episteme.pl

Harmonogram konferencji w PDF

  Aktualności

  Data dodania
  6 grudnia 2019