Wystawa prac Sławomira Łuczyńskiego

Serdecznie zapraszamy na do udziału w wydarzeniu:

 

„QUO VADIS” WYSTAWA PRAC SŁAWOMIRA ŁUCZYŃSKIEGO

25 października - 30 listopada 2019 roku, 

Biblioteka Główna Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej zaprasza na WERNISAŻ w dniu 25 października 2019 roku godz. 13.00, ul. Idziego Radziszewskiego 11

 


Quo vadis - rzecz o przemijaniu

„Quo vadis” to pierwsza tematyczna wystawa w dorobku Łuczyńskiego, a 158. indywidualna. Pomysł na nią dojrzewał latami. Autor pokazuje ludzkie postawy wobec tego, co nieuchronne w życiu każdego z nas. Zmusza do refleksji i zadumy nad przemijaniem. To nie przypadek, że wystawa otwarta została przed 1 listopada, dniem Wszystkich Świętych. Jej bohaterką jest śmierć.
- Śmierć
bezsensowna, heroiczna, litościwa, nienasycona, ale i śmierć-wybawienie i śmierć pocieszycielka - wylicza Sławomir Łuczyński.
Nie sposób opowiedzieć o śmierci w kilku zdaniach.
- Trzeba
przyjść i przyjrzeć się obrazom. Zastanowić się i podumać w ten październikowy czas - proponuje artysta.


SŁAWOMIR ŁUCZYŃSKI należy do Stowarzyszenia Polskich Artystów Karykatury, w którym od grudnia 2011 r. pełni funkcję wiceprezesa. Ma na koncie nagrody i wyróżnienia w konkursach krajowych (64) i międzynarodowych (80).

Za działalność artystyczną został wyróżniony przez SPAK dwukrotnie małym ERYKIEM (1998 r. i 2000 r.) i dużym ERYKIEM w 2002 roku. Ponadto Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego przyznało mu odznakę Zasłużony Działacz Kultury.  W 2013 Ruch „Piękniejsza Polska” pod patronatem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego wyróżnił go za „tworzenie piękna, którym możemy szczycić się przed światem”. Rok 2014 przyniósł mu odznakę Ministra Kultury – Zasłużony dla Kultury Polskiej.

    Aktualności

    Autor
    Hanna Bytniewska
    Data dodania
    21 października 2019