Wyniki XXI Biegu o Puchar Rektora UMCS

5 czerwca 2018 r. na terenie Miasteczka Akademickiego odbył się XXI Bieg o Puchar Rektora UMCS. W zawodach wzięło udział 80 osób oraz 9 pięcioosobowych drużyn z 8 wydziałów rywalizujących w sztafetach.

W rywalizacji open pierwsze miejsce zajął Michał Piróg – student na kierunku Chemia, drugie – Adam Grudziński, student na kierunku Kreatywność społeczna, a trzecie – Mateusz Śliwiński absolwent Wydziału Ekonomicznego. Wszyscy zawodnicy reprezentowali jednocześnie kategorię M-20.

Zwycięzcą sztafet został Wydział Chemii w składzie: Paulina Madejska, Ilona Mandziuk, Michał Piróg, Michał Rawski, Jacek Patkowski. Drugie miejsce zajął Wydział Prawa i Administracji w składzie: Małgorzata Szymańska, Paweł Sadowski, Anna Dąbrowska, Michał Jabrzyński, Jakub Wróbel, a trzecie Wydział Nauk o Ziemi i Gospodarki Przestrzennej w składzie: Dorota Pękalska, Aleksandra Madejczyk, Alicja Sulima, Rafał Fornal, Przemysław Mroczek. Kolejne miejsca zajęli reprezentaci Wydziału Artystycznego, Wydziału Humanistycznego (drużyna nr 1), Wydziału Biologii i Biotechnologii, Wydziału Humanistycznego (drużyna nr 2), Wydziału Politologii i Wydziału Zamiejscowego w Puławach.

Wśród pań najszybsza była Monika Kosz, studentka na kierunku Matematyka. Kolejne miejsca zajęły Joanna Szmit, studentka na kierunku Turystyka i rekreacja, oraz Sylwia Tarka, studentka na kierunku Fizjoterapia. Panie reprezentowały kategorię K-20.