Warsztaty z Arteterapii

Zespół ds. Studentów Niepełnosprawnych UMCS wraz z Wydziałem Filozofii i Socjologii zapraszają na warsztaty z Arteterapii w ramach prowadzonego projektu „Przyjazny Uniwersytet”.

Cel warsztatów:

Celem warsztatów jest komunikacja z innymi ludźmi poprzez działania artystyczne. Arteterapia ma na celu działania lecznicze w przypadku kryzysów zdrowia psychicznego, a także jest stosowana jako metoda rozwoju osobistego. Dzięki środkom artystycznym można lepiej zrozumieć naturę swych problemów i nauczyć się radzenia sobie z napięciem emocjonalnym i panowaniem nad stresem.

Uczestnicy warsztatów nie muszą posiadać zdolności artystycznych! To świetna okazja do wyrażenia siebie, swoich emocji. Warsztaty z arteterapii podnoszą jakoś życia zwłaszcza w kryzysach zdrowia psychicznego, poprzez rozwój wewnętrznego odczuwania i postrzegania świata oraz rozwój wyobraźni.

Dzięki współpracy pary specjalistek zajęcia będą nie tylko świetną zabawą, ale także krokiem w stronę lepszego samopoznania. 

Warsztaty poprowadzą:

  • dr Anna Tychmanowicz, psycholog, adiunkt w Instytucie Psychologii UMCS. Prowadzi warsztaty z kreatywności i twórczości dla młodzieży i dorosłych. Posiada doświadczenie w tematyce radzenia sobie ze stresem, komunikacji interpersonalnej i komunikacji.
  • Violetta Dryło – z wykształcenia jest plastykiem, jej artystyczny wybór to etno design - tradycyjny warsztat przeniesiony na współczesne wzornictwo, dzieła sztuki i formy użytkowe. Tworzy unikatowe przedmioty w oparciu o szeroką znajomość rękodzieła, sięga do źródeł, dogłębnie poznaje rzemiosło transponując je na język współczesnej sztuki, działa na styku tradycji i nowoczesności.

Prace Pani Violetty można zobaczyć:
http://sieplecie.blogspot.com/
https://www.facebook.com/pages/sieplecie/

Data i miejsce wydarzenia:

Kiedy: 26.02.2016 (piątek), w godzinach: 16.00-19.00

Gdzie: Centrum Kultury Chatka Żaka, sala nr 17

Zgłoszenia prosimy przesyłać na maila: zapisy.punkt@poczta.umcs.lublin.pl

Liczba miejsc ograniczona. Metoda jaką będzie można poznać podczas warsztatów to Scrapbooking, wywodząca się z dekorowania albumów i pamiątek rodzinnych.

Zapraszamy!

Organizator:

Zespół ds. Studentów Niepełnosprawnych
Centrum Kształcenia i Obsługi Studiów
Biuro Spraw Studenckich
Dom Studencki „BABILON”
ul. Radziszewskiego 17/9
Tel: (81) 537-58-90

    Aktualności

    Data dodania
    23 lutego 2016