VIII Ogólnopolska Konferencja Filozoficzna EPISTEME

Zapraszamy do udziału w Ogólnopolskiej Konferencji Filozoficznej EPISTEME, która odbędzie się na Wydziale Filozofii i Socjologii UMCS, w dniach 8-9 grudnia 2018.

Konferencja EPISTEME jest kontynuacją inicjatywy realizowanej przez Fundację na rzecz promocji nauki i rozwoju TYGIEL oraz Wydział Filozofii i Socjologii Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej.

Wydarzenie jest wyjątkowym spotkaniem, podczas którego Uczestnicy i zaproszeni Goście skupią swoją uwagę nad zagadnieniami dotyczącymi filozoficznej refleksji w zakresie m.in. filozofii religii, epistemologii, etyki i aksjologii, filozofii kultury czy metafizyki. Wzorem poprzednich edycji, ideą Konferencji jest rzetelna, akademicka dyskusja, której celem jest aktualizacja oraz promocja filozofii jako nauki.

Czas i miejsce konferencji

  • 8-9 grudnia 2018 r., Wydział Filozofii i Socjologii UMCS w Lublinie

W debacie pt.: „Przyjemność - (nie)potrzebna", organizowanej w ramach konferencji, udział wezmą:

  • dr hab. Maciej Kociuba - Zakład Logiki Kognitywistyki Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej
  • dr hab. Agnieszka Lewicka-Zelent, prof. UMCS - Zakład Pedagogiki Resocjalizacyjnej Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej
  • dr hab. Agata Skała - Zakład Literatury Pozytywizmu i Młodej Polski Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej

Program konferencji

Do kogo kierowana jest Konferencja?

Zaproszenie do udziału adresujemy do studentów, doktorantów, pracowników naukowych oraz wszystkich pasjonatów filozofii. Wierzymy, że organizowana po raz siódmy Konferencja EPISTEME, która na stałe zapisała się w kalendarz wydarzeń popularyzujących filozofię, także tym razem będzie idealnym miejscem do wymiany doświadczeń i poglądów oraz wygłoszenia referatów w przyjaznej, naukowej atmosferze.

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie internetowej wydarzenia: www.konferencja-episteme.pl

Serdecznie zapraszamy!Komitet Organizacyjny Konferencji

    Aktualności

    Data dodania
    7 grudnia 2018