UMCS Bohaterom! Spotkanie z kombatantami (4.12.)

Zapraszamy na organizowane w ramach charytatywnej zbiórki „UMCS Bohaterom” spotkanie z kombatantami, które odbędzie się 4 grudnia 2018 r. (wtorek) w godz. 11.00-12.00 w Sali Obrad Rady Wydziału Filozofii i Socjologii UMCS (pl. Marii Curie-Skłodowskiej 4, 20-031 Lublin).

W spotkaniu wezmą udział:

  • por. Jan Jabłoniec ps. „Fiat” – żołnierz AK walczący w oddziale Zdzisława Brońskiego „Uskoka” w 1944 r.,
  • kpt. w st. spocz. Longin Rozwadowski – przedstawiciel Okręgu Lubelskiego ZOR RP,
  • Władysław Maławski – prezes Lubelskiego Oddziału Stowarzyszenia Odra-Niemen,
  • Klara Kosiek – członek Lubelskiego Oddziału Stowarzyszenia Odra-Niemen.

Celem spotkania jest rozmowa z kombatantami oraz omówienie projektu „Rodacy Bohaterom” i akcji „Paczka dla polskiego kombatanta na Kresach – Boże Narodzenie 2018”, organizowanej przez Stowarzyszenie Odra-Niemen, a która odbywa się na naszej Uczelni w dniach 19 listopada – 14 grudnia 2018 r.

Historia naszego państwa, szczególnie w trakcie II wojny światowej, bywała trudna i bolesna. Dla żołnierzy Armii Krajowej walka o niepodległość własnego kraju stała się sensem życia. Kombatanci są dla nas przykładem niezłomnej postawy i odwagi, to dzięki nim żyjemy dzisiaj w wolnej Polsce. Pamięć o nich warto nieustannie pielęgnować, a uzyskaną wiedzę ocalić od zapomnienia i przekazywać następnym pokoleniom. Na spotkanie zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby bliżej poznać naszych Bohaterów i posłuchać opowieści stanowiących świadectwo prawdziwego patriotyzmu i poświęcenia Ojczyźnie.

Zaproszenie na spotkanie skierowane jest do całej społeczności akademickiej UMCS.

Monika Baczewska-Ciupak

    Aktualności

    Data dodania
    1 grudnia 2018