Szlachetna Paczka 2020

Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej po raz kolejny przyłączył się do ogólnopolskiej akcji „Szlachetna Paczka”. Serdecznie zachęcamy pracowników, studentów i absolwentów UMCS do włączenia się w akcję. W tym roku UMCS wspomoże rodzinę z Lublina – panią Małgorzatę (l. 53) z córką Wiktorią (l. 12).

Pani Małgorzata jest samotną matką. Tato dziewczynki nie interesuje się dzieckiem. P. Małgorzata prowadziła własną działalność, zajmując się przygotowywaniem podkładów muzycznych, jednak stan zdrowia zmusił ją do zamknięcia firmy. Kobieta choruje na Parkinsona, cukrzycę, nadciśnienie i astmę – z powodu niesprawnych rąk ma orzeczenie o umiarkowanym stopniu niepełnosprawności. Dodatkowo kamienica, w której mieszkała p. Małgorzata, została wykupiona i rodzina zmuszona była przenieść się do mieszkania socjalnego. Mieszkanie jest w bardzo złym stanie, łazienka jest nieumeblowana, wymaga całkowitego remontu. P. Małgorzata czasem opiekuje się dziećmi sąsiadów, by dorobić jakiś grosz.

Trzy kluczowe potrzeby Rodziny:

  1. Żywność – w obecnej sytuacji finansowej rodziny żywność jest najważniejsza.
  2. Tablet dla Wiktorii – Rodzina nie ma posiada żadnego komputera. Przy obecnych dochodach p. Małgorzata nie jest w stanie go zakupić.
  3. Środki czystości – jest to duży wydatek dla Rodziny, ich zakup odciąży budżet Rodziny.

Pozostałe potrzeby Rodziny:

[Na zdjęciach zostały wymienione pozostałe potrzeby Rodziny, dostępne są one również do przeczytania pod zamieszczonym niżej linkiem]

Szczegółowe informacje oraz potrzeby Rodziny »

Dary można przynosić do Biura Rzecznika Prasowego UMCS (pl. M. Curie-Skłodowskiej 5, pok. 1403) w godz. 8:00–15:00. Dary zbieramy do 7 grudnia 2020 r. do godz. 12:00.

Rzeczy, które chcą Państwo ofiarować, powinny być nowe lub nie nosić śladów użytkowania.


Szlachetna Paczka to jeden z najbardziej rozpoznawalnych projektów społecznych w Polsce. Jest oparta na pracy z Darczyńcami i Wolontariuszami. To oni pomagają Rodzinom w potrzebie. Wolontariusze szukają Rodzin i pracują z nimi. Darczyńcy przygotowują dedykowaną pomoc. Więcej informacji o akcji znajdą Państwo na stronie: www.szlachetnapaczka.pl.

    Aktualności

    Data dodania
    30 listopada 2020