Sympozjum naukowe: Różne wzory

Serdecznie zapraszamy do udziału w sympozjum naukowym pt. Różne wzory. Badanie praktyk kulturowych i wytworów artystycznych w perspektywie otwierania lub zamykania się wspólnot na inność i zmianę.

Czas i miejsce wydarzenia:

13-15 września 2018 r., Lublin

O sympozjum

Na organizowanym sympozjum połączonych Sekcji Antropologii Społecznej i Socjologii Sztuki PTS chcemy zadać pytanie o to, na ile i w jaki sposób praktyki kulturowe/artystyczne stają się tym, co wyraża różnice i sprawia wrażenie, że „oni” są inni i obcy, a co i jak powoduje, że poprzez sztukę możemy „ich” zobaczyć, odkryć nasze podobieństwo i wspólnotę. Sztuka posłuży nam jako forma komunikacji, "system wczesnego ostrzegania", ważny detektor zjawisk społecznych i źródło rozwiązań. Sztuka jest w naszym ujęciu szansą, bo pozwala na ograniczoną dezorganizację i eksperymentowanie, jest ładunkiem energii i odwagi, szczególnym przywilejem i wyjątkowym środkiem działania. Chcemy także zwrócić uwagę na poważny problem wykorzystywania kultury/sztuki do tworzenia i zaostrzania podziałów między ludźmi.

Problematyka sympozjum (PDF)

Formularz zgłoszeniowy (DOC)

Zaproszeni goście

 • Paweł Możdżyński (Instytut Stosowanych Nauk Społecznych UW)
 • Tomasz Rakowski (Instytut Etnologii i Antropologii Kulturowej UW)
 • Anna Kawalec (Instytut Kulturoznawstwa KUL)
 • Dawid Marszewski (Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu)

Ważne informacje organizacyjne:

 • Formularz zgłoszenia prosimy przesyłać na adres mailowy: rozne.wzory@wp.pl do dnia 20.06.2018.
 • Informacja o przyjęciu referatów do wygłoszenia zostanie rozesłana do 30.06.2018.
 • Koszt uczestnictwa wynosi 100 PLN dla studentów i doktorantów oraz 150 PLN dla pozostałych uczestników i obejmuje przerwy kawowe i materiały konferencyjne (opłata nie obejmuje natomiast dojazdów, noclegów ani wyżywienia).

Po zaakceptowaniu propozycji referatu należy dokonać wpłaty do dnia 31.08.2018 na konto, którego numer zostanie podamy wraz z innymi informacjami organizacyjnymi.

 

  Aktualności

  Data dodania
  26 marca 2018