Spacery w ramach cyklu „Lublin z Duszą”

Copowieciena  wspólny spacer?

Studentów z Lublina, zwłaszcza tych pierwszego roku, zapraszamy na oryginalne spacery w ramach cyklu „Lublin z Duszą”. To propozycja spotkania z ciekawymi ludźmi, a także okazja, aby zobaczyć miejsca, w których  żyje kultura naszego miasta.

Prowadzimy zapisy!

TERMINY SPACERÓW

Przygotowaliśmy dwie trasy. Pierwsza ma charakter kulturalno-historyczny i rozpoczyna się na Starym Mieście. Drugi spacer, prowadzący przez Śródmieście, wyróżnia tematyka społeczno-kulturalna. Podczas obu wycieczek uczestnicy spotkają się z fascynującymi ludźmi, zobaczą miejsca związane z tradycją i współczesnością Lublina, tworzącymi jego „duszę”. Trasy zostały opracowane w autorski sposób z udziałem specjalnie zaangażowanych do projektu przewodników. Daje to możliwość usłyszenia wielu ciekawostek i jest okazją do rozmowy ze znawcami miejskich szlaków. 

Dzięki spotkaniom organizowanym w instytucjach kultury takich jak Ośrodek „Brama Grodzka – Teatr NN”, Warsztaty Kultury czy Centrum Kultury studenci poznają osobowości życia kulturalnego i społecznego Lublina. Interesującą propozycją będzie na pewno odkrywanie miasta w pracowni słynnego polskiego architekta – Bolesława Stelmacha, czy wizyta w Fundacji Sztukmistrze połączona z miniwarsztatami żonglowania.

Wymagane są wcześniejsze zapisy (drogą mailową: spacery@lublin.eu, telefonicznie:        81 466 2512, bądź przez portal Evenea). Proponujemy pakiet dwóch spacerów w jednym tygodniu - wtorek, czwartek). Bliższych informacji można zasięgnąć w Wydziale Strategii      i Obsługi Inwestorów.

Urząd Miasta Lublin

Wydział Strategii i Obsługi Inwestorów

plac Litewski 1, pokój 303, III piętro

tel. 81 466 2512

email: spacery@lublin.eu

    Aktualności

    Data dodania
    15 kwietnia 2015