Seminarium: Lectures in Cognitive Semiotics

W dniach 5-9 maja 2014 r. - na zaproszenie Seminarium Kognitywistycznego UMCS i władz Wydziału Filozofii i Socjologii UMCS - na Wydziale przebywać będą prof. Göran Sonesson oraz prof. Jordan Zlatev, badacze z Centre for Cognitive Semiotics działającego przy Lunds Universitet (Szwecja).

Naukowcy poprowadzą w ramach programu Erasmus kurs Cognitive Semiotics dla studentów II roku kognitywistyki. Wykłady w wymiarze 30h odbywać się będą w godz. 9:00-12:00 oraz 16:00-19:00 w s. 9 (sala obrad Rady Wydziału Humanistycznego) w budynku tzw. Nowej Humanistyki.

Do uczestnictwa w wykładach zapraszamy nie tylko studentów, ale również badaczy zainteresowanych problematyką systemów znakowych (w tym języka naturalnego) i semiozy traktowanych jako narzędzia poznania i procesy poznawcze, ze szczególnym uwzględnieniem perspektyw: rozwojowej i ewolucyjnej. Jest to niepowtarzalna okazja, by nową dziedzinę badań, jaką jest semiotyka kognitywna, poznać u źródła, tj. z ust jej twórców. Jednocześnie informujemy, że liczba miejsc jest ograniczona.

Kontakt z organizatorem: Piotr Konderak, kondorp@bacon.umcs.lublin.pl

 

    Aktualności

    Data dodania
    24 kwietnia 2014