PsychoKino: Touch me not

Po krótkiej przerwie, mamy przjemność zaprosić państwa na kolejną edycję PsychoKina. Tym razem, wyświetlimy kontrowersyjny film rumuńskiej reżyserki Adiny Pintilie "Touch me not" (2018). "Kontrowersyjny", ponieważ nie tylko zebrał skrajnie różne recenzje krytyków, ale przede wszystkim dlatego, że dotyka tematu nieczęsto poruszanego w kinie w sposób tak bezpośredni. Film wymyka się jednoznacznym przyporządkowaniem gatunkowym - jest czymś na pograniczu fabuły i dokumentu, ukazując bohaterów konfrontowanych z własną nagością, intymnością i seksualnością.

PsychoKino to cykl spotkań filmowych organizowanych przez Wydział Filozofii i Socjologii UMCS oraz Zespół ds. Osób Niepełnosprawnych UMCS dla społeczności akademickiej i Lublina. Filmom towarzyszy dyskusja ekspertów na temat kwestii związanych ze zdrowiem psychicznym, relacjami i samopoznaniem.

Data i miejsce wydarzenia

  • 12 marca, godz. 16:30, Sala widowiskowa ACK Chatka Żaka.

Po filmie odbędzie się panel dyskusyjny (informacje o panelistach wkrótce)

Prowadzenie: dr Justyna Rynkiewicz (UMCS), mgr Grzegorz Michalik (UMCS)

WSTĘP WOLNY!

Strona wydarzenia na FB >>

Wydarzeniu patronuje Fundacja Otwarte Seminaria Filozoficzno-Psychiatryczne #OSFP.

"Początkowo chciałam, by był to projekt osobisty i skupiony wyłącznie na mnie samej, ale potem zrozumiałam, że każdy rozumie intymność inaczej i bardziej interesujące będzie przedstawienie na ekranie odmiennych perspektyw kilkorga różnych bohaterów. W końcu choćby zwykły dotyk, który dla jednej osoby stanowi zwykły wyraz sympatii i bliskości, dla innej będzie nadużyciem, przekroczeniem granic, na które pozwala tylko najbliższym. W jaki sposób ludzie negocjują status wzajemnej relacji? Kiedy i na jakich zasadach decydują się wyeksponować przed drugim człowiekiem własną cielesność? Uznałam, że podróż zainspirowana przez takie pytania może okazać się naprawdę fascynującym przeżyciem." - Adina Pintilie w wywiadzie dla filmwebu.

    Aktualności

    Data dodania
    5 marca 2019