PsychoKino: Niemiłość (7 marca, godz. 16:30)

Zapraszamy na kolejny film prezentowany w ramach cyklu PsychoKino: Niemiłość (2017 r., reż. Andriej Zwiagincew).

PsychoKino to cykl spotkań filmowych organizowanych przez Wydział Filozofii i Socjologii UMCS oraz Zespół ds. Osób Niepełnosprawnych UMCS dla społeczności akademickiej i Lublina. Filmom towarzyszy dyskusja ekspertów na temat kwestii związanych ze zdrowiem psychicznym, relacjami i samopoznaniem.

Miejsce i czas spotkania

Spotkanie odbędzie się 7 marca 2018 (środa) o godzinie 16:30 w „Chatce Żaka” (sala widowiskowa Inkubatora Medialno-Artystycznego). WSTĘP WOLNY!

Paneliści:

  • dr hab. Paweł Bytniewski (filozof, UMCS)
  • dr Renata Krawczyk (psychoterapeutka, UMCS)
  • dr Anna Witeska-Młynarczyk (antropolożka, UW)
  • mgr Jagoda Tomczak-Osuchowska (pedagog, OdNova)

Spotkanie organizuje i poprowadzi mgr Justyna Rynkiewicz (psycholog i filozof, UMCS) oraz mgr Grzegorz Michalik (pedagog i filozof, UMCS).

Psychokino

Każde spotkanie w ramach Psychokina składa się z dwóch modułów. W pierwszej części następuje projekcja, w drugiej ma miejsce panelowa dyskusja na temat filmu. Rozpoczyna się ona wystąpieniem specjalisty, który dokonuje analizy bohaterów filmu i relacji między nimi z punktu widzenia psychologii. Następnie o filmie wypowiadają się zaproszone osoby. Są to: psychologowie, psychiatrzy, estetycy, filozofowie, socjolodzy, osoby po kryzysach psychicznych i pracownicy instytucji wspierających osoby z tego typu problemami. Następnie prowadzona jest dyskusja z pytaniami od publiczności.

W ramach Psychokina chcemy przybliżyć widzom sytuacje osób doświadczających trudności psychicznych. Celem jest tutaj uwrażliwienie odbiorcy oraz walka z negatywnymi stereotypami na temat osób, które cierpią na choroby i zaburzenia w tej sferze. Udział osoby po kryzysie ma dodatkowo wzmocnić ten efekt, pozwalając uczestnikom zdobyć informacje z pierwszej ręki na temat tego, jak przeżywane jest doświadczenie utraty zdrowia psychicznego - co pomaga sobie z nim poradzić, a co jest czynnikiem utrudniającym powrót do pierwotnego funkcjonowania.

    Aktualności

    Data dodania
    5 marca 2018