Ks. prof. dr hab. Andrzej Szostek Honorowym Obywatelem Miasta Lublina

Ks. prof. dr hab. Andrzej Szostek, pracownik Wydziału Filozofii i Socjologii w Katedrze Etyki został Honorowym Obywatelem Miasta Lublin.

Tytuł Honorowego Obywatela Miasta Lublin przyznano podczas sesji Rady Miasta Lublin, która odbyła się w czwartek 25 marca 2021 roku. Jak podaje Ratusz, jest to akt uznania dla wieloletniej pracy Księdza Profesora na rzecz budowania prestiżu miasta jako ośrodka wielokulturowego, społecznego i akademickiego. Tego samego dnia tytuł Honorowego Obywatela Lublina otrzymał również złoty medalista igrzysk olimpijskich, Tomasz Wójtowicz.

Ksiądz Profesor jest światowej sławy filozofem i etykiem, autorem licznych artykułów naukowych oraz laureatem wielu wyróżnień i nagród, np. Medalu Komisji Edukacji Narodowej czy Krzyża Oficerskiego Orderu Odrodzenia Polski. W latach 1998-2004 był rektorem Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego im. Jana Pawła II. Jego zainteresowania badawcze skupiają się na aspektach związanych m.in. z etyką, problematyką sumienia, myślą etyczną i antropologiczną Jana Pawła II.

Serdecznie gratulujemy Księdzu Profesorowi uzyskania tak zaszczytnego wyróżnienia.

    Aktualności

    Data dodania
    26 marca 2021