Konferencja międzynarodowa “Rola kobiet w nauce-tradycja Marii Skłodowskiej-Curie”

Biuro ds. Współpracy Międzynarodowej zaprasza do udziału w międzynarodowej konferencji pn. “Rola kobiet w nauce-tradycja Marii Skłodowskiej-Curie”, która odbędzie się w dniach 29-30 września w Łodzi. Konferencję organizuje Polskie Stowarzyszenie Stypendystów Fulbrighta, Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Politechnika Łódzka.

edzinach nauki i pracy zawodowej. Dane statystyczne pokazują, że chociaż połowa osób otrzymujących stopień doktora w dziedzinach nauki i technologii to kobiety, to reprezentują one jedynie jedną piątą wszystkich profesorów. Kobiety napotykają trudności w pokonywaniu kolejnych etapów kariery m.in.: stereotypy, dyskryminacja podczas obsadzania stanowisk w centralnych komisjach naukowych, radach nadzorczych parków technologicznych, powoływania  do PAN, NCN, NCBiR  itd. W ostatnich latach powstało wiele programów wspierających i promujących kobiety, jednak wciąż jest wiele do zrobienia.

Organizatorzy zapraszają doktorantki i doktorantów, którzy rozpoczynają swoją drogę, doświadczonych uczonych, którzy chcieliby podzielić się swoimi refleksjami na ten temat, osoby decydujące o obsadzaniu stanowisk i dzieleniu pieniędzy na badania naukowe. Ponadto obecni będą przedstawiciele Think Tank'ów, stowarzyszeń, fundacji wspierających edukację, rozwój nauki i kadr zarządzających.

Więcej nformacji na stronie konferencji.

Zachęcamy do udziału w konferencji.


 

Biuro ds. Współpracy Międzynarodowej
Centrum Badań Naukowych i Współpracy Międzynarodowej
tel. 81 537 54 98 (58)

e-mail: olga.pliszczynska@umcs.pl; magdalena.pokrzycka@umcs.pl; marlena.wosiak@umcs.pl    

    Aktualności

    Data dodania
    4 sierpnia 2016