Filozofia i etyka "Studia z Przyszłością"

W dniu 9 kwietnia 2018 roku w Pałacu Polskiej Akademii Nauk w Jabłonnie odbyła się Gala Finałowa III edycji Ogólnopolskiego Konkursu i Programu Akredytacji Kierunków Studiów „Studia z Przyszłością”.

Konkurs został zorganizowany przez  Fundację Rozwoju Edukacji i Szkolnictwa Wyższego oraz Agencję PRC. Certyfikat akredytacyjny „Studia z Przyszłością” przyznawany jest kierunkowi studiów, który m.in. wyróżnia się na rynku edukacyjnym nowoczesnością koncepcji kształcenia i  wysoką jakością realizowanego programu studiów, jest dostosowany do potrzeb rynku pracy i oczekiwań otoczenia społeczno-gospodarczego uczelni oraz wpisuje się w przyjętą przez uczelnię misję i strategię rozwoju. W województwie lubelskim jedyną uczelnią wyższą, która otrzymała certyfikaty jest Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Wśród pięciu wyróżnionych kierunków znalazły się studia podyplomowe filozofia i etyka prowadzone na Wydziale Filozofii i Socjologii UMCS etyka.umcs.pl

W imieniu Wydziału FiS certyfikat z rąk prof. Dariusza Rotta z Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach oraz Grażyny Kaczmarczyk - prezes zarządu Fundacji Rozwoju Edukacji i Szkolnictwa Wyższego odebrała dr hab. Urszula Kusio, prof. nadzw. UMCS,  Prodziekan ds. studenckich WFiS. W uroczystej gali udział wzięła również dr Monika Baczewska-Ciupak, współorganizatorka studiów, która złożyła aplikację konkursową w programie.

Dzięki otrzymanemu certyfikatowi studia podyplomowe filozofia i etyka znalazły się w czołówce elitarnych studiów w kraju, które reprezentują najwyższą z możliwych jakość kształcenia w obszarze szkolnictwa wyższego.

Więcej informacji na temat gali można znaleźć na stronie http://www.studiazprzyszloscia.pl/strona-69 

fot. http://www.studiazprzyszloscia.pl/strona-70

    Aktualności

    Data dodania
    10 kwietnia 2018