Etyka a mózg - wykład otwarty

Serdecznie zapraszamy do udziału w wykładzie i dyskusji: "Etyka a mózg - czy neuronauki zdołają wyjaśnić ludzkie zachowania moralne?" - 21 listopada, godzina 18:00, aula Wydziału Filozofii i Socjologii UMCS. Wykład wygłosi dr Marcin Rządeczka.

Jak hormony wpływają na naszą skłonność do zachowań altruistycznych? Czy "wyrzuty sumienia" są adaptacją umożliwiającą skuteczniejsze budowanie trwałych więzi społecznych? Dlaczego poważne naruszenie norm moralnych wywołuje w nas uczucie obrzydzenia? Współczesne neuronauki oferują częściowe odpowiedzi na te i wiele innych pytań powiązanych z problematyką moralną. Czy możemy się zatem w najbliższym czasie spodziewać powstania naukowej etyki (neuroetyki)? Ta kontrowersyjna, lecz intelektualnie nęcąca kwestia należy do kanonu problemów, obok których myślący człowiek nie może przejść obojętnie.

Serdecznie zapraszamy do udziału wszystkich zainteresowanych!

Wykład "Etyka a mózg" jest pierwszym z cyklu wykładów, debat i spotkań, skierowanych do szerokiego grona odbiorców, mającym na celu popularyzację nauk humanistycznych i społecznych poprzez poruszanie tematów ważnych - nierzadko trudnych i kontrowersyjnych - przystępnym językiem, angażując uczestników do aktywnego włączania się w dyskusję.

    Aktualności

    Data dodania
    21 listopada 2016