Drzwi Otwarte UMCS również w formie online. Dołącz do webinariów!

21 marca 2022 r. rozpoczęły się hybrydowe Drzwi Otwarte UMCS, w ramach których przewidziane są atrakcje nie tylko w formie stacjonarnej, ale i online. Na tegorocznych uczestników Drzwi Otwartych UMCS, którzy nie mogą się pojawić na miejscu, będą czekały liczne wydarzenia, m.in. webinarium ogólnouniwersyteckie i wydziałowe. Podczas nich opowiemy o ofercie kształcenia, infrastrukturze poszczególnych wydziałów oraz jak studiuje się na UMCS. Webinaria zostaną wyemitowane na fanpage’u UMCS na Facebooku. Poniżej prezentujemy harmonogram emisji.

W ramach formuły online wydarzenia przewidzieliśmy aż 14 webinariów: 1 ogólnouniwersytecki (został wyemitowany wczoraj) oraz 13 wydziałowych, ktorych harmonogram możecie sprawdzić na stronie uniwersyteckiej. Każdy z nich zostanie wyemitowany o godz. 17.00 na fanpage’u UMCS oraz poszczególnych wydziałów na Facebooku. Informacja o publikacji dostępna jest również w wydarzeniu Drzwi Otwartych. Śledź wydarzenie, aby być na bieżąco!

Pierwsze, ogólnouniwersyteckie webinarium, odbyło się wczoraj, 21 marca 2022 roku, w trakcie którego o UMCS opowiedział Rektor prof. dr hab. Radosław Dobrowolski oraz Prorektor ds. studentów i jakości kształcenia prof. dr hab. Dorota Kołodyńska. Sposób studiowania oraz rekrutacji przedstawiły natomiast Pełnomocnik Rektora ds. studenckich mgr Justyna Rokita-Kasprzyk oraz specjalistka Biura Rekrutacji mgr Monika Piątek.

Studiowanie to nie tylko nauka, ale także liczne możliwości rozwoju własnych zainteresowań i pasji, takich jak dołączenie do klubu sportowego AZS UMCS Lublin, Zarządu Uczelnianego Samorządu Studentów UMCS czy włączenie się w działania kreatywne realizowane na terenie Akademickiego Centrum Kultury i Mediów UMCS Chatki Żaka. O tym, w jaki sposób zorganizować sobie czas wolny na studiach opowie kierownik Biura Sportu mgr Rafał Walczyk, wiceprzewodnicząca ZUSS UMCS Paulina Jamrozik oraz dyrektor ACKiM UMCS Chatka Żaka mgr Izabela Pastuszko.

Nasz wydziałowy webinar odbędzie się w poniedziałek 4 kwietania, o godzinie 17.00. W trakcie nagrania usłyszycie m.in. o realizowanych kierunkach studiów, poznacie opinie studentów dotyczącą studiowania i kół naukowych, wysłuchacie wykładu popularnonaukowego czy zobaczycie infrastrukturę wydziału.

 

4.04.2022
(poniedziałek, godz. 17:00)
miejsce emisji
Webinar UMCS 2022 - Wydział Filozofii i Socjologii
oraz
kanał UMCS na YouTube

Możesz również wejść przez wydarzenie „Spotkajmy się na Drzwiach Otwartych!”.

Masz pytania związane ze studiowaniem na UMCS? Zadaj je na naszym czacie na żywo, dostępnym w trakcie emisji programu!

    Aktualności

    Data dodania
    24 marca 2022