Drogi poznania. Filozofia na Uniwersytecie

Zapraszamy do odwiedzenia wydziałowego kanału YouTube i obejrzenia filmu „Drogi poznania. Filozofia na Uniwersytecie” autorstwa prof. dr hab. Marka Hetmańskiego, kierownika Katedry Ontologii i Epistemologii Instytutu Filozofii.

Film prezentuje studia filozoficzne na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Instytucie Filozofii. Główny narrator filmu, Marek Hetmański – profesor filozofii, epistemolog i kognitywista – promuje filozofię jako naukę powiązaną ze sztuką, kulturą, z życiem codziennym. Seminarzyści – magistranci i doktoranci różnych kierunkach studiów uniwersyteckich – prezentują swoje tematy badawcze, w których problematykę filozoficzną łączą z malarstwem, filmem, tańcem, muzyką i sztukami wizualnymi. Film został wyreżyserowany przez prof. Marka Hetmańskiego oraz Dariusza Zwierzyńskiego. Autorami zdjęć są Tomasz Poślada i Tomir Jędrejek.

Serdecznie zapraszamy do śledzenia naszego kanału na YouTube. Znajdziecie tam materiały wideo z konferencji, ciekawych wydarzeń wydziałowych transmitowanych na żywo, a także nagrania z cyklicznie prowadzonych spotkań, takich jak: „Psychoperformatyka” i innych.

    Aktualności

    Data dodania
    10 maja 2022