Mikołajkowe pogotowie prezentowe

Z okazji zbliżających się Mikołajek Akademickie Centrum Wsparcia oraz Studenckie Koło Naukowe Psychologii "Adesse" zapraszają do wzięcia udziału w kiermaszu oraz zbiórce na rzecz dzieci z Pogotowia Opiekuńczego w Lublinie mieszczącego się na ul. Kosmonautów 51.

CZYM JEST POGOTOWIE OPIEKUŃCZE?
 
Pogotowie opiekuńcze w Lublinie jest placówką typu interwencyjnego. Zapewnia całodobową i całoroczną opiekę dzieciom, które są niepełnoletnimi ofiarami przemocy domowej. Wiele dzieci pochodzi z rodzin, w których dominował alkoholizm, bieda, ubóstwo, bezrobocie i różnego rodzaju uzależnienia. Również niekorzystne warunki wychowawcze często są przyczyną trafienia dzieci do placówki. 
Pogotowie opiekuńcze organizuje działania resocjalizacyjne, terapeutyczne, kompensacyjne oraz pomaga w realizowaniu obowiązku szkolnego. Ma również za zadanie przygotować diagnozę pedagogiczną i lekarską dziecka i wypracować wskazówki dydaktyczno-wychowawcze do indywidualnej pracy z podopiecznymi.
Głównym celem jest przygotowanie dzieci do przyjęcia przez rodzinę zastępczą, adopcji, placówkę opiekuńczo-wychowawczą lub powrót do własnej rodziny, o ile warunki i sytuacja na to pozwalają. Podopieczni nie powinni przebywać w placówce dłużej niż 3 miesiące, jednak nie zawsze jest to możliwe. Pogotowie jest więc niejako tymczasowym domem dla wielu dzieci w trudnej sytuacji życiowej. 
 
Społeczeństwo zazwyczaj nie poświęca tym dzieciom zbyt wiele uwagi, stąd pomysł, by chociaż na święta poczuły się docenione. 
Pomóżmy sprawić, by te Mikołajki były dla nich wyjątkowe.
 
Zapraszamy Was do wzięcia udziału w zbiórce na Wydziale Filozofii i Socjologii. 
 
Zbieramy:
  • ubrania - przede wszystkim dla nastoletnich i małych dzieci (podopieczni często trafiają do Pogotowia z jednym, noszonym w danej chwili zestawem ubrań - do tego zmusza ich trudna sytuacja domowa), zimowe ubrania (kurtki, czapki, szaliki, rękawiczki);
  • artykuły dla małych dzieci - pampersy, pieluszki chusteczki nawilżane, kremy, itd;
  • kosmetyki codziennego użytku - kremy, szampony, żele do kąpieli, płatki kosmetyczne, lakiery i zmywacze do paznokci, itd (mogą to być również jakieś maseczki przeznaczone dla nastolatków, niech również zaznają nieco luksusu, ucieszą się
 

    Aktualności

    Data dodania
    2 grudnia 2019