Testy w kierunku koronawirusa dla pracowników UMCS

Komunikat

Testy w kierunku koronawirusa dla pracowników UMCS

Pracownicy wracający ze zwolnienia, po przebytym zakażeniu wirusem SARS-CoV-2, którzy wcześniej dokonali zgłoszenia do Działu BHP, zgodnie z Zarządzeniem Nr 98/2020 Rektora Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie z dnia 1 października 2020 r. w sprawie wprowadzenia zasad bezpieczeństwa i higieny pracy oraz kształcenia w okresie obowiązywania stanu epidemii - mają możliwość poddania się bezpłatnym testom w kierunku sprawdzenia aktywności wirusa.

Na czym polega badanie?

Badania polega na pobraniu przez personel wykwalifikowany medyczny wymazu z gardła i nosa. Badanie odbywa się w placówce medycznej.

Pacjent powinien być odpowiednio przygotowany do badania: na 2 godziny przed pobraniem wymazu, nie powinien spożywać posiłków, pić napojów (również wody), myć zębów, a także żuć gumy czy palić papierosów.

Testy wykona: Diagnostyka spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, Lublin ul. Wigilijna 12/3-4 (punkt wymazowy).

Wynik testu będzie dostępny w ciągu 24 godzin na stronie Wykonawcy, szczegóły dostępne w Punkcie Pobrań.

W celu wykonania badania każda osoba, która będzie chciała poddać się badaniu, jest zobowiązana:

1) Zgłosić chęć wykonania testu do Działu BHP (telefonicznie: 81/537 58 07, od poniedziałku do piątku, w godzinach pracy 7:15 15:15).

2) Dział BHP prześle elektronicznie do Pacjenta indywidualny bon na wykonanie testu z danymi personalnymi osoby, która będzie poddana badaniu. Pacjent zgłasza się na badanie z wydrukiem bądź wizerunkiem bonu oraz dowodem tożsamości.

3) Przed badaniem należy zarejestrować się w Punkcie Pobrań „Diagnostyka” Sp. z o.o., tel.: 663 681 131, a następnie zgłosić się na pobranie wymazu o określonej podczas rejestracji godzinie.

Testy wykonywane są w laboratoriach „Diagnostyka” Sp. z o.o. w Lublinie przy ul. Wigilijnej 12/3-4, od poniedziałku do piątku w godzinach 13.00-15.00.

Załączniki

    Aktualności

    Data dodania
    3 listopada 2020