Warsztaty rękodzielnictwa: Quilling – ozdabianie pudełek

Zespół ds. Obsługi Osób Niepełnosprawnych UMCS zaprasza studentów i doktorantów UMCS na warsztaty kreatywnego rękodzielnictwa dotyczące ozdabiania pudełek techniką Quilling.

Metoda Quilling wywodzi się z dekorowania albumów i pamiątek rodzinnych. Jest techniką z rodzaju papieroplastyki służącą do tworzenia ozdób z wąskich pasków papieru zwiniętych w kształt sprężyny spiralnej i odpowiednio uformowanych przez zagniecenie zewnętrznych warstw papieru.

Warsztaty to świetna okazja do wyrażenia siebie, swoich emocji, a także kreatywnego spędzenia wolnego czasu. Poprzez działania artystyczne nauczysz się radzenia sobie z napięciem emocjonalnym, panowania nad stresem, a także przećwiczysz cierpliwość, precyzję i dokładność przy tworzeniu własnych dzieł.

Warsztaty poprowadzą:

dr Anna Tychmanowicz - psycholog, adiunkt w Instytucie Psychologii UMCS. Prowadzi warsztaty z kreatywności i twórczości dla młodzieży i dorosłych, komunikacji, budowania zespołów oraz twórczego rozwiązywania konfliktów. Posiada doświadczenie w tematyce radzenia sobie ze stresem i komunikacji interpersonalnej.

Violetta Dryło - z wykształcenia jest plastykiem, jej artystyczny wybór to etno design - tradycyjny warsztat przeniesiony na współczesne wzornictwo, dzieła sztuki i formy użytkowe. Tworzy unikatowe przedmioty w oparciu o szeroką znajomość rękodzieła, sięga do źródeł, dogłębnie poznaje rzemiosło transponując je na język współczesnej sztuki, działa na styku tradycji i nowoczesności.

Termin: 29.05.2019 roku (środa) godz. 16.15-19.15

Miejsce: Dom Studencki „Babilon”, sala szkoleniowa Zespołu ds. Obsługi Osób Niepełnosprawnych p. 116 (pierwsze piętro)

Zapisy na warsztaty za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego.

Dołącz do wydarzenia na Facebooku.

Udział w spotkaniu jest bezpłatny.

Podczas warsztatów zapewniamy wszystkie niezbędne materiały, a powstałe pracę będą własnością autorów.

Zapraszamy!

Zespół ds. Obsługi Osób Niepełnosprawnych
Biuro Spraw Studenckich
Centrum Kształcenia i Obsługi Studiów
Dom Studencki „BABILON”, ul. Radziszewskiego 17/9, 20-036 Lublin
tel.: (81) 537-58-90

Warsztaty kreatywnego rękodzielnictwa dla studentów i doktorantów - formularz zgłoszeniowy

Upłynął termin przyjmowania zgłoszeń

    Aktualności

    Data dodania
    24 maja 2019