Zrzeszenie Studentów Niepełnosprawnych „Alter Idem”

Jesteśmy organizacją studencką, która skupia się na prawach studentów UMCS z niepełnosprawnościami.

Nasze cele

Głównym celem Zrzeszenia jest integracja studentów z niepełnosprawnością ze środowiskiem akademickim oraz ich aktywizacja i rozwój osobisty.

O Alter Idem

Zrzeszenie Studentów Niepełnosprawnych „Alter Idem” działa ramię w ramię z Biurem ds. Osób z Niepełnosprawnościami i Wsparcia Psychologicznego, aby stworzyć niezapomniane doświadczenia dla naszych członków. Razem organizujemy pełne pasji wyjazdy na konferencje, wyjazdy integracyjne oraz bierzemy udział w wydarzeniach kulturalnych, a także likwidujemy bariery w środowisku akademickim.

Zapraszamy wszystkich studentów (z niepełnosprawnościami) na coroczny wyjazd adapciak, dzięki któremu możemy spędzić wspólnie czas, aby się lepiej poznać. Śledźcie stronę UMCS, aby nie przegapić zapisów!

„Alter Idem” jest organizatorem wielu wydarzeń. Jednym z nich była Ogólnopolska Konferencja Naukowa „Aktywni w niepełnosprawności” 20 maja 2022 r., na której mogliśmy posłuchać i porozmawiać na wiele tematów związanych z niepełnosprawnością.

Jesteśmy także zaangażowani w tworzenie Lubelskich Dni Integracji. W pierwszej edycji, która odbyła się w maju 2023 r., mogliście nas spotkać na zawodach sportowych i pikniku integracyjnym.

Nasi utalentowani członkowie wyjeżdżają na zawody sportowe w różnych dyscyplinach, gotowi osiągać nowe sukcesy. Niezależnie od tego, czy to siatkówka na siedząco, szachy, boccia czy pływanie, reprezentujemy uczelnię na arenie wojewódzkiej i ogólnopolskiej. Dołącz do nas!

Nasz zarząd

Na rok akademicki 2023/2024 nasz zarząd prezentuje się następująco:

  • Maria Sędyka, przewodnicząca Zrzeszenia
  • Katarzyna Piekarz, wiceprzewodnicząca
  • Julia Dolak, wiceprzewodnicząca
  • Michał Pastwa, skarbnik

Zgłoś się do nas!

Zapraszamy na nasz fanpage na Facebooku. Bądźcie na bieżąco z naszymi działaniami!

Pamiętaj, że nie musisz być osobą z orzeczeniem, aby do nas dołączyć. :)

Kontakt

Zrzeszenie Studentów Niepełnosprawnych „Alter Idem”
Dom Studencki Femina (parter)
ul. Mariana Langiewicza 20
20-400 Lublin
e-mail:  zsnalteridem.umcs@gmail.com