Mój doktorat w 180 sekund: polska edycja online

Już drugi rok z rzędu odbywa się polska edycja konkursu „Mój doktorat w 180 sekund”, tym razem w wersji online. 9 doktorantów z całej Polski przedstawia po francusku temat swojego doktoratu w nie dłużej niż 3 minuty, w formie nagrania wideo. Jurorzy i publiczność mają dwa tygodnie na oddanie głosu i wyłonienie najbardziej przekonujących uczestników. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone 30 czerwca 2020 r.

Konkurs „Mój doktorat w 180 sekund” istnieje od 2012 roku i odbywa się dziś w blisko 30 krajach: jest okazją dla doktorantów do zaprezentowania ich pracy naukowej szerokiej publiczności, tłumacząc skomplikowane zagadnienie w prosty sposób. Od matematyki do literatury, poprzez biologię czy socjologię - wszystkie dziedziny mają tutaj swoje miejsce.

Na swój występ w języku francuskim uczestnicy mają 180 sekund z zegarkiem w ręku i mogą posługiwać się tylko jednym slajdem. Wygrywa ten, kto będzie najbardziej zrozumiały i przekonujący, poczucie humoru także dozwolone!

Nagrania wideo wraz z głosowaniem online na stronie Ośrodka Kultury Francuskiej UW

W wyniku głosowania online przyznana zostanie nagroda publiczności. Jurorzy wyłonią laureatów 1, 2 i 3 miejsca.

Młodzi naukowcy otrzymają nagrody ufundowane przez partnerów wydarzenia: Ambasadę Francji w Polsce, Polską Akademię Nauk, kancelarię Wardyński i Wspólnicy oraz Narodową Agencję Wymiany Akademickiej (NAWA).

Współorganizatorzy: Ośrodek Kultury Francuskiej i Studiów Frankofońskich Uniwersytetu Warszawskiego, Akademickie Towarzystwo Romanistów Polskich „Plejada”, Uniwersytet Jagielloński w Krakowie, Instytut Francuski w Polsce.


Źródło: Biuro KRASP

    Aktualności

    Autor
    Redakcja UMCS
    Data dodania
    23 czerwca 2020