Dostęp do rosyjskich portali edukacyjnych

Dzięki Fundacji "Russkij Mir" Centrum Języka i Kultury Rosyjskiej UMCS uzyskało bezpłatny dostęp do rosyjskich portali edukacyjnych: ‘IPRbooks’ oraz platformy do nauki j. rosyjskiego jako obcego ‘RKI’. Oba portale są rosyjskojęzyczne.

‘IPRbooks’ (iprbookshop.ru) - to jeden z największych rosyjskich elektronicznych systemów bibliotecznych. Platforma obejmuje książki, wydania periodyczne i prace naukowe w wersji elektronicznej, materiały dydaktyczne (audio i wideo), testy on-line i in. Razem – ponad 120000 pozycji. Materiały obejmują 55 dziedzin.

Platforma ‘RKI’ (ros-edu.ru) również oferuje bezpłatny dostęp do bogatej literatury metodycznej i pomocy dydaktycznych (w tym
materiałów audio oraz wideo, testów, scenariuszy lekcji itd.), literatury pięknej, a także materiałów z zakresu historii i kultury
Rosji. Platforma może być także wykorzystywana do prowadzenia zajęć.

W załącznikach przesyłamy szczegółowe informacje o obydwu portalach.

Osoby zainteresowane dostępem do portali proszone są o kontakt mailowy z CJKR: cjkr@poczta.umcs.lublin.pl.

Jednocześnie informujemy, że udostępnione przez CJKR login oraz hasło dostępu powinny być wykorzystywane wyłącznie przez pracowników oraz studentów UMCS. W związku z powyższym prosimy o kontaktowanie się z CJKR poprzez pocztę służbową lub (w przypadku studentów) USOSmail.

Gorąco zachęcamy wszystkich zainteresowanych pracowników oraz studentów Uniwersytetu do korzystania z zasobów portali
iprbookshop.ru oraz ros-edu.ru.

Załączniki

    Aktualności

    Data dodania
    4 marca 2021