Słowo Władz Rektorskich do tegorocznych Absolwentów

Drodzy Absolwenci i drogie Absolwentki! Zachęcamy do zapoznania się z wypowiedziami skierowanymi do Was przez JM Rektora naszej Uczelni prof. dr. hab. Stanisława Michałowskiego oraz Prorektor ds. Studenckich prof. dr hab. Urszulę Bobryk.

Rokrocznie przełom czerwca i lipca rozpoczyna wyjątkowy okres dla studentów ostatnich lat na UMCS. Nadchodzi czas obrony prac dyplomowych, a wraz z nim uroczystego zakończenia pewnego etapu kształcenia. W poprzednich latach wiązało się z tym również wydarzenie mające charakter szczególny, bowiem wyjątkowym momentem było zakończenie wieloletniego trudu poprzez tradycyjny udział w uroczystych absolutoriach.

Ze względów na nieprzewidywalne i trudne okoliczności, które w tym roku zaskoczyły społeczność akademicką, oraz w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo Władze Rektorskie UMCS podjęły decyzję o nieorganizowaniu tegorocznych absolutoriów. Z tego względu JM Rektor UMCS prof. dr. hab. Stanisław Michałowski wraz z Prorektor ds. Studenckich prof. dr hab. Urszulą Bobryk pragną przekazać kilka słów studentom ostatnich lat, którzy w tym roku opuszczą mury naszej Alma Mater, dołączając do zaszczytnego grona blisko 250 tysięcy absolwentów Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, jednocześnie stając się najlepszymi ambasadorami zarówno Uniwersytetu, jak i Lubelszczyzny.

Zachęcamy również do bezpłatnego skorzystania z Programu Absolwent Fundacji Absolwentów UMCS, w ramach którego członkowie otrzymują możliwość skorzystania z wielu przywilejów, zniżek i promocji oferowanych przez Alma Mater oraz Partnerów Programu. Uczestnicy zyskują również niepowtarzalną okazję do spotkań z kolegami i koleżankami z lat studenckich, wymiany doświadczeń, kontaktów biznesowych, a także dobrych praktyk z życia zawodowego. Uczestnikami Programu Absolwent UMCS mogą być osoby, które ukończyły studia jednolite magisterskie, studia II, III stopnia lub są absolwentami studiów podyplomowych realizowanych przez Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie.

Wierzymy, że lata spędzone na UMCS będziecie wspominali jako okres nie tylko wytężonej pracy, lecz także zawierania trwałych przyjaźni oraz dobrej studenckiej zabawy.

Raz jeszcze serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów wszystkim naszym Absolwentom!

    Aktualności

    Data dodania
    15 lipca 2020