Szkolenie będzie dzieliło się na:
- cześć teoretyczną – na uczelni (w trakcie roku akademickiego);
- część praktyczną – w jednostkach, centrach i ośrodkach wojskowych (w czasie wakacji).
Program nauczania w części teoretycznej obejmuje ok. 30 godzin lekcyjnych. Zajęcia realizowane będą w terminie od końca listopada do połowy kwietnia.
Po zaliczeniu części teoretycznej i złożeniu wniosku do organów wojskowych, student-ochotnik otrzyma kartę powołania na ćwiczenia wojskowe – część praktyczną programu, która będzie realizowana w czasie wakacji w wytypowanych jednostkach wojskowych w dwóch turach po 6 tygodni każda.
Każda tura składać się będzie z dwóch modułów:
- moduł szkolenia podstawowego, trwający 21 dni, zakończony egzaminem i złożeniem przysięgi;
- moduł szkolenia podoficerskiego, trwający 21 dni, zakończony egzaminem i mianowaniem na stopień kaprala rezerwy.
W kolejnym roku planowany jest również moduł oficerski szkolenia.
Za dzień szkolenia poligonowego student-ochotnik, jak każdy szeregowy, otrzyma 91,20 zł.
Rekrutacja
Uzupełnione wnioski należy składać do 22 listopada 2017 r. w Siedzibie Zarządu Uczelnianego Samorządu Studentów UMCS (DS „Babilon”, pokój nr 4, ul. Radziszewskiego 17, 20-036 Lublin), w godzinach 10.00-14.00 od poniedziałku do piątku. Osobą odpowiedzialną za przyjmowanie wniosków jest Pan Wiktor Rysak.
Wniosek do pobrania [PDF, 209 kb]
Po upływie terminu składania wniosków zostanie podany termin spotkania organizacyjnego, na którym zostanie ustalony czas oraz miejsce realizacji zajęć. W związku z ograniczoną liczbą miejsc, o zakwalifikowaniu do programu decydować będzie kolejność składania wniosków.