Informacja dla studentów pierwszego roku / Kształcenie zdalne - narzędzia wykorzystywane na UMCS

Kształcenie zdalne - narzędzia wykorzystywane na UMCS

Drogie Studentki, Drodzy Studenci

Witamy na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Właśnie zostaliście przyjęci do naszej społeczności akademickiej. Życzymy Wam żeby zdobywanie wiedzy i umiejętności w murach naszej Uczelni przynosiło Wam wiele satysfakcji, żebyście dobrze i mądrze wykorzystali czas studiów, które właśnie rozpoczynacie.

Czeka nas wyjątkowy rok akademicki. W semestrze zimowym część zajęć dydaktycznych będzie na wielu kierunkach realizowana również z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość. Poniżej znajdziecie podstawowe informacje dotyczące systemów informatycznych wykorzystywanych w toku studiów, w tym podczas kształcenia w trybie zdalnym.

USOS – usos.umcs.pl

Głównym systemem dotyczącym administracyjnej obsługi toku studiów na Uczelni jest system USOS. Jego wersja online dla studentów i nauczycieli to USOSweb. Dzięki niemu można np. złożyć wniosek o stypendium, sprawdzić oceny z przedmiotów albo zarejestrować się na zajęcia.

Konto w USOS ma każdy student. Można z niego korzystać poprzez:

 1. stronę internetową usosweb.umcs.pl (szczegóły na usos.umcs.pl). Aby aktywować konto kliknij „Ustaw hasło” i postępuj zgodnie z instrukcjami w Punkcie Logowania
  lub
 2. mobilny USOS na telefon/tablet („Mobilny USOS UMCS” do pobrania na Google Play lub App Store). Szczegóły i linki do pobrania tutaj.

Wirtualny Kampus - kampus.umcs.pl

Jest to uczelniana platforma e-learnigowa, która umożliwia realizację zajęć dydaktycznych za pośrednictwem Internetu, w systemie e-learning lub blended learning (mieszanym).

Z platformy można korzystać poprzez dowolną przeglądarkę jak i aplikację mobilną na telefon – szczegółowe informacje dotyczące platformy.

Logowanie:

Studenci UMCS mają założone konta na Wirtualnym Kampusie - logowanie odbywa się tymi samymi danymi jak do systemu USOS.

Należy wejść na stronę kampus.umcs.pl i kliknąć Zaloguj się lub wejść login.umcs.pl i po zalogowaniu się w sekcji Usługi UMCS należy wybrać Wirtualny Kampus.

Szkolenie dla studentów: „Szkolenie przygotowujące do udziału w zajęciach w formule online prowadzonych na Wirtualnym Kampusie”

Szkolenie jest adresowane do studentów i ma na celu przygotowanie do udziału w zajęciach prowadzonych na naszej Uczelni z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość. Zawiera informacje o podstawowych funkcjonalnościach platformy e-learningowej „Wirtualny Kampus UMCS”. Można tutaj poznać i przetestować podstawowe funkcjonalności i narzędzia spotykane na zajęciach prowadzonych w formule online.

MS Teams

Aplikacja, która umożliwia komunikację i uczestnictwo w zajęciach online. Wszyscy studenci UMCS mogą korzystać z aplikacji Teams w ramach Microsoft Office 365 bezpłatnie.

Z aplikacji Teams można korzystać:

 • poprzez przeglądarkę,
 • poprzez aplikację instalowaną na komputerze - do pobrania aplikacja na komputer,
 • poprzez aplikację mobilną na telefon - do pobrania aplikacja na telefon lub inne przenośne urządzenie

Aktywacja konta:

 • Wejdź na stronę office.umcs.pl i kliknij przycisk AKTYWUJ
 • W formularzu podaj swój login w formacie: "numeralbumu@office.umcs.pl"
 • Jeżeli nie jesteś zalogowany w centralnym punkcie logowania (login.umcs.pl) to strona automatycznie Cię tam przeniesie. Zaloguj się swoim loginem oraz hasłem.
 • Pomyślne logowanie przeniesie Cię na stronę Office Microsoft gdzie będziesz mógł wybrać program MS Teams.

Logowanie:

 • Jeżeli masz już konto wejdź na stronę login.umcs.pl i po zalogowaniu z sekcji USŁUGI wybierz OFFICE 365.
 • Logując się w aplikacji komputerowej Teams logujemy się formatem "numeralbumu@office.umcs.pl" oraz następnie w punkcie logowania (zostaniesz przeniesiony tam automatycznie) w miejscu IDENTYFIKATOR wpisujemy numer albumu oraz hasło z punktu logowania UMCS.

Szczegółowe informacje: teams.umcs.pl

Eduroam - eduroam.umcs.pl

Na UMCS możliwy jest dostęp do bezpłatnej sieci Wifi w standardzie eduroam (międzyuczelniany).

Aktywacja konta/Logowanie: tutaj

Pozdrawiamy serdecznie,

Pracownicy Centrum Kształcenia i Obsługi Studiów

  Aktualności

  Data dodania
  29 września 2021