Zdalne warsztaty design thinking - relacja

5 oraz 7 maja 2020 roku odbyły się zdalne warsztaty design thinking dla 33 studentów z 7 europejskich krajów w ramach realizowanego przez UMCS projektu DT.Uni.: Design Thinking Approach for an Interdisciplinary University.

Uczestnicy reprezentowali następujące kraje: Niemcy, Portugalię, Słowację, Wielką Brytanię oraz Włochy. W warsztatach wzięli udział także lubelscy studenci, zwycięzcy grudniowego Innovation Bootcampu organizowanego w Lublinie. Forma wydarzenia była nietypowa. Pierwotnie warsztaty planowane były w naszym mieście stacjonarnie. Niestety ze względu na sytuację, w której obecnie się znajdujemy, wydarzenie w takiej formie nie mogło się odbyć. Dla zespołu projektowego nie było to jednak przeszkodą, a dzięki dostępnym narzędziom online warsztaty udało się zorganizować w formie niezwykle interaktywnej.

Podczas bootcampu międzynarodowe grupy studentów pod okiem trenerów pracowały nad rzeczywistymi problemami, z którymi boryka się współczesny świat, w tym także związanymi z obecną sytuacją zagrożenia epidemiologicznego oraz skutkami COVID-19.

Jesteście ciekawi efektów ich pracy? Zajrzyjcie do naszej galerii.

Zapraszamy także do przeczytania relacji z tego wydarzenia.

Zapraszamy także na stronę internetową projektu, znajdziecie tam materiały pomocne w pracy metodami design thinking: www.dtuni.umcs.pl.

Wydarzenie zostało zorganizowane w ramach projektu DT.Uni.: Design Thinking Approach for an Interdisciplinary University, realizowanego przez UMCS (jednostka koordynująca) we współpracy z zagranicznymi uczelniami. Projekt realizowany jest dzięki wsparciu finansowemu Unii Europejskiej w ramach programu Erasmus+.

www.dtuni.umcs.pl

    Aktualności

    Data dodania
    15 maja 2020