Zaproszenie na wykłady prof. Dudka na wydziale MFiI

W dniach  16 - 27 marca 2015 r.
na Wydziale Matematyki, Fizyki i Informatyki
w sali 341

Prof. dr hab. Jerzy Dudek
z Université de Strasbourg we Francji


wygłosi cykl 10 dwugodzinnych wykładów na temat:

Stochastic Processes, Stochastic Methods
And Their Applications

 

 

Po każdym wykładzie przewidziane jest jednogodzinne konwersatorium, we właściwym sensie tego słowa, w czasie którego słuchacze będą mogli przedyskutować z profesorem Dudkiem omawiane na wykładzie treści oraz inne aktualne zagadnienia współczesnej nauki, czy systemu nauki i szkolnictwa wyższego we Francji.

Wykłady są prowadzone w ramach programu ERASMUS i będą wygłaszane w języku angielskim. Poziom wykładów jest dostosowany do słuchaczy starszych lat wszystkich kierunków studiów reprezentowanych na Wydziałach MFiI i Chemii jak i doktorantów obu wydziałów.  Na wykładach i konserwatoriach mile są widziani studenci zagraniczni przebywający na naszej Uczelni w ramach wymiany ERASMUS.

Wykładowca jest profesorem honorowym naszej Uczelni i wybitnym specjalistą w dziedzinie fizyki subatomowej. Należy do elitarnego we Francji grona Professeur de Classe Exceptionelle, co świadczy dobitnie nie tylko o jego wysokiej pozycji naukowej, ale też o jakości prowadzonych przez niego zajęć dydaktycznych.

Zajęcia rozpoczną się w poniedziałek o godz. 10.15 w sali 341 w nadbudowie Starej Fizyki. Kolejne zajęcia będą prowadzone codziennie o 9.15 w tej samej sali.

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych słuchaczy.

    Aktualności

    Autor
    Anna Wielgus
    Data dodania
    13 marca 2015