Zaproszenie na Hackathon (12-13.04.)

Urząd Statystyczny w Lublinie w imieniu Głównego Urzędu Statystycznego zaprasza do udziału w drugiej edycji Hackathon ShowMeData, który odbędzie się 12-13 kwietnia 2019 r. w siedzibie GUS w Warszawie.

Pokaż jak statystyka opisuje liczbami świat, który Cię otacza!

12-13 kwietnia br. Główny Urząd Statystyczny organizuje drugą edycję Hackathonu ShowMeData. Celem tego 22 godzinnego maratonu programistycznego jest promowanie zasobów informacyjnych GUS i EUROSTATU. Chcemy zachęcić młodych użytkowników do zdobywania wiedzy i korzystania z danych statystycznych.

Hackathon ShowMeData to wspaniała okazja, by prawdziwi zawodowcy mogli zaprezentować swoje kreatywne umiejętności, a także szansa zdobycia atrakcyjnych nagród!

Zadanie?

Utworzenie prototypu interaktywnej aplikacji - webowej lub mobilnej. Prototyp musi wykorzystywać technikę rozpoznawania obrazu w połączeniu z danymi statystycznymi GUS i Eurostatu.

Prezentowane dane mają dotyczyć Polski, a w przypadku co najmniej jednej zmiennej – krajów Unii Europejskiej. Pakiet przykładowych danych będzie udostępniony na stronie Hackathonu.

Kogo zapraszamy na Hackathon?

Do udziału zachęcamy osoby pełnoletnie z pomysłem na stworzenie interesującego prototypu aplikacji dla nastolatków z danymi statystycznymi w roli głównej!

Nie jest to wydarzenie tylko dla osób ze świata IT. Na hackathon ShowMeData zapraszamy każdego zainteresowanego od programistów, grafików, inżynierów, naukowców po marketingowców i projektantów. Nie jesteś w tej grupie? Nie szkodzi! Przyjdź ze swoim zespołem i pokaż nam, że masz pomysł na aplikację!

Zapraszamy kreatywne zespoły 2-4 osobowe składające się ze studentów, freelancerów czy osób ze świata biznesu. Liczy się pomysł!

Czy warto?

Pula nagród to 30 tys. złotych:

 • 15 tys. za I miejsce,
 • 9 tys. za II miejsce,
 • 6 tys. za III miejsce.

I to nie wszystko! Podczas wydarzenia odbędzie się warsztat z praktycznego wykorzystania User Experience w aplikacjach. W trakcie Hackathonu obecni będą również mentorzy z IT, UX i statystyki, którzy będą się dzielić tajnikami wiedzy z uczestnikami.

Udział w Hackathonie jest bezpłatny.

Kiedy i gdzie?

Rejestracja internetowa rozpoczyna się 27 marca br. i potrwa do 10 kwietnia br.

Po tym terminie będzie można zarejestrować się wyłącznie na miejscu w pierwszym dniu Hackathonu tj. 12 kwietnia br. od godz. 17:00. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Hackathon odbędzie się w siedzibie Głównego Urzędu Statystycznego w al. Niepodległości 208 w Warszawie.

Liczba miejsc jest ograniczona – dlatego warto zgłosić zespół najszybciej jak to możliwe.

Zadbamy o miejsce do pracy: dostęp do Internetu, catering oraz strefę wypoczynku. Po stronie uczestników pozostanie przyniesienia własnego sprzętu i… głowy pełnej pomysłów.

Więcej informacji na stronie: Hackathonu ShowMeData oraz na profilu GUS w mediach społecznościowych Facebook.

Harmonogram Hackathonu GUS ShowMeData druga edycja

Dzień I, 12 kwietnia 2019 (piątek)

 • 17:00 - rejestracja uczestników
 • 18:00 - otwarcie Hackathonu przez Organizatora oraz przedstawienie jurorów i mentorów
 • 18:30 - start kodowania (non stop)

Dzień II, 13 kwietnia 2019 (sobota)

 • 12:00 - warsztat z UX
 • 17:00 - koniec kodowania
 • 17:30-18:30 - prezentacje projektów
 • 18:30-19:30 - obrady jury
 • 20:00 - ogłoszenie zwycięzców

Źródło: Urząd Statystyczny w Lublinie

  Aktualności

  Autor
  Redakcja UMCS
  Data dodania
  29 marca 2019