Warsztaty arteterapii

Zespół ds. Obsługi Osób Niepełnosprawnych UMCS wraz z Wydziałem Filozofii i Socjologii zapraszają na warsztaty arteterapii w ramach projektu „Przyjazny Uniwersytet”. Celem warsztatów jest komunikacja z innymi ludźmi poprzez działania artystyczne.

Arteterapia bywa stosowana w kryzysach zdrowia psychicznego, a także jako metoda rozwoju osobistego. Dzięki środkom artystycznym można lepiej zrozumieć naturę swych problemów i nauczyć się, jak radzić sobie z napięciem emocjonalnym i panowaniem nad stresem. To świetna okazja do wyrażenia siebie i swoich emocji.

Uczestnicy warsztatów nie muszą posiadać zdolności artystycznych!

Dzięki współpracy specjalistek zajęcia będą nie tylko świetną zabawą, ale także krokiem w stronę lepszego samopoznania. Warsztaty z arteterapii rozwijają bowiem wewnętrzne odczuwanie i postrzeganie świata oraz wyobraźnię.

Metoda, którą będzie można poznać podczas warsztatów to scrapbooking – sztuka ręcznego tworzenia i dekorowania, wywodząca się z ozdabiania albumów i pamiątek rodzinnych. Uczestnicy warsztatów będą wykonywać na zajęciach kartki świąteczne.

Warsztaty poprowadzą:

dr Anna Tychmanowicz – psycholog, adiunkt w Instytucie Psychologii UMCS. Prowadzi warsztaty z kreatywności i twórczości dla młodzieży i dorosłych. Posiada doświadczenie w tematyce radzenia sobie ze stresem i komunikacji interpersonalnej.

Violetta Dryło – z wykształcenia jest plastykiem, jej artystyczny wybór to etno design – tradycyjny warsztat przeniesiony na współczesne wzornictwo, dzieła sztuki i formy użytkowe. Tworzy unikatowe przedmioty w oparciu o szeroką znajomość rękodzieła, sięga do źródeł, dogłębnie poznaje rzemiosło transponując je na język współczesnej sztuki. Działa na styku tradycji i nowoczesności. Prace Pani Violetty można zobaczyć na stronach internetowych:

Kiedy? 6.12.2016 (wtorek), w godz. 16.00-19.00
Gdzie? Akademickie Centrum Kultury UMCS „Chatka Żaka”, sala nr 17

Zgłoszenia prosimy przesyłać na e-maila: zapisy.punkt@poczta.umcs.lublin.pl. Liczba miejsc ograniczona.

Zapraszamy!
Zespół ds. Obsługi Osób Niepełnosprawnych
Biuro Spraw Studenckich
Centrum Kształcenia i Obsługi Studiów
Dom Studencki „BABILON”
ul. Radziszewskiego 17/9
tel. (81) 537-58-90

    Aktualności

    Data dodania
    1 grudnia 2016