Spacery z cyklu „Lublin z Duszą”

Spotkania z ciekawymi ludźmi w miejscach, w których żyje kultura naszego miasta. Ciekawostki, anegdoty, wizyty w niedostępnych zakamarkach. To wszystko czeka na tych, którzy wezmą udział w Spacerach „Lublin z Duszą”.

Najbliższe wycieczki odbędą się w przyszłym tygodniu – 21 i 23 kwietnia (wtorek, czwartek).

Organizatorzy przygotowali dwie trasy. Pierwsza ma charakter kulturalno-historyczny i rozpoczyna się na Starym Mieście. Drugi spacer, prowadzący przez Śródmieście, wyróżnia tematyka społeczno-kulturalna. Podczas obu wycieczek uczestnicy spotykają się z fascynującymi ludźmi, obejrzą miejsca związane z tradycją i współczesnością Lublina, tworzące jego „duszę”. Trasy zostały opracowane w autorski sposób z udziałem specjalnie zaangażowanych do projektu przewodników – pasjonatów naszego miasta. Daje to możliwość usłyszenia wielu ciekawostek i jest okazją do rozmowy ze znawcami miejskich szlaków. 

Dzięki spotkaniom organizowanym podczas obu wycieczek w instytucjach kultury takich jak: Ośrodek „Brama Grodzka – Teatr NN”, Warsztaty Kultury czy Centrum Kultury, spacerowicze mogą porozmawiać z osobowościami życia kulturalnego i społecznego Lublina. Interesującą propozycję stanowi na pewno odkrywanie miasta w pracowni słynnego polskiego architekta – Bolesława Stelmacha, czy wizyta w Fundacji Sztukmistrze, połączona z miniwarsztatami żonglowania.

Wymagane są wcześniejsze zapisy (drogą mailową: spacery@lublin.eu, telefonicznie: 81 466 2512, bądź przez portal Evenea). 

Więcej informacji:
Urząd Miasta Lublin, Wydział Strategii i Obsługi Inwestorów
pl. Litewski 1, pokój 303, III piętro
tel. 81 466 2512; email: spacery@lublin.eu 
www.spacery.lublin.eu   

Źródło: Organizatorzy projektu „Lublin z Duszą”

    Aktualności

    Autor
    Redakcja UMCS
    Data dodania
    17 kwietnia 2015