MikoKNAIki wystartowały!

Już 6 grudnia spotkaj się z Kołem Naukowym Architektów Informacji. MikoKNAIe spełniają Wasze życzenia i organizują kolejne prelekcje. Wydarzenie będzie hybrydowe, aby zapewnić możliwość uczestnictwa każdej zainteresowanej osobie. W przypadku zgłoszenia grupy osób na wydarzenie stacjonarne wymagana jest osobna deklaracja każdego uczestnika z powodów administracyjnych. Zapisy na zajęcia w budynku UMCS trwają do 28 listopada, a w formie zdalnej do 5 grudnia do godziny 20:00.

Harmonogram wydarzenia i linki do zapisów:

Cyfrowe odciski palców — co zostawiamy za sobą w Internecie i jakie mogą być tego skutki?

 • Godzina 9:00 - ok. 1,5 h
 • Gdy trzymasz szklankę, możesz zobaczyć na niej swoje odciski palców. Ale czy wiesz, jakie ślady zostawiasz na swoim smartfonie i przeglądając Internet? Czy wiesz, dlaczego Google tak dobrze przewiduje to, co chcesz wyszukać? Skąd biorą się recenzje na Google Maps? Czy to, co robimy w Internecie, naprawdę podgląda nasz osobisty agent FBI? Jakie są zagrożenia naszej prywatności i ile kosztują nasze dane? Jeśli chcesz poznać odpowiedzi na te pytania, nie możesz opuścić naszej prelekcji! 
 • https://forms.office.com/r/rQKX39SGth  

Media nie takie społecznościowe - jak zaprojektowano uzależnienie od technologii? 

 • Godzina 12:00 - ok. 1,5 h
 • Technologia to stały element naszego życia, mniej lub bardziej rozwinięta. Do tej pory większość nowinek technologicznych tworzona była dla ułatwienia ludziom życia, ale czy to się zmieniło? Skąd wzięły się serduszka na Instagramie? Kto pierwszy zawodowo oceniał zdjęcia w Internecie i się od tego uzależnił? Co wspólnego ma hazard i Facebook? Dlatego tak trudno nie dotykać telefonu, który leży koło nas? Chcesz poznać wpływ mediów społecznościowych na twoje życie, politykę i godzinę wstawania z łóżka? Zapisz się na naszą prelekcję! Jesteś zmęczony? O zawale informacyjnym też powiemy!
 • https://forms.office.com/r/zL7Q8BCwE3   

UX design – dlaczego jednych stron używa się łatwiej niż innych?

 • Godzina 15:00 - ok. 1,5 h
 • Design oparty na doświadczeniach użytkownika stanowi podstawę tworzenia interfejsów stron internetowych. Jak przebiega proces projektowania strony, zanim zajmą się nią programiści? Dlaczego podczas tworzenia strony rozmawia się z jej przyszłymi użytkownikami? Jakie prawa są podstawą tworzenia dobrej strony bądź produktu? Na te i inne pytania odpowiemy na naszej prelekcji.
 • https://forms.office.com/r/iykFaugwRA  

Patronat nad wydarzeniem obejmują: Biuro Promocji i Popularyzacji Nauki UMCS, Rada Wydziałowa Samorządu Studentów Wydziału Filologicznego UMCS

Zapraszamy także do wzięcia udziału w wydarzeniu na stronie.

Źródło: Koło Naukowe Architektów Informacji UMCS.

  Aktualności

  Data dodania
  21 listopada 2022