List Przewodniczącego Parlamentu Studentów RP

List Przewodniczącego Parlamentu Studentów Rzeczypospolitej Polskiej do studentów z okazji rozpoczynającego się roku akademickiego

Koleżanki i Koledzy Studenci,

rozpoczynamy kolejny rok akademicki. Dziś na wielu uczelniach w Polsce wybrzmiewa tradycyjne Gaudeamus Igitur. Dla wielu z nas jest to kolejny etap studiów, dla części drzwi uczelni otworzyły się po raz pierwszy. Przyświeca nam przy tym wspólny cel zdobywania wiedzy. Pragnę życzyć Wam, żeby rok akademicki 2015/2016 obfitował w pasmo sukcesów naukowych i osobistych, a same studia spełniały Wasze oczekiwania.

Jako przewodniczący Parlamentu Studentów Rzeczypospolitej Polskiej, na wstępie nowego roku akademickiego, pragnę zachęcić Was do jak najszerszego zaangażowania w życie Waszych Alma Mater. Można realizować to zarówno poprzez udział w organach samorządów studentów, jak i poprzez obecność w kołach naukowych i organizacjach młodzieżowych. Działalność społeczna w trakcie studiów to nie tylko szansa na poznanie nowych ludzi, ale także możliwość uzyskania doświadczenia, niezbędnego w dalszej drodze zawodowej. Z podziwem patrzę na starania wielu studentów, którzy godzą dziś wiele obowiązków studenckich z pracą zawodową i działalnością społeczną.

Pierwszym krokiem do wskazanej wyżej aktywności jest udział w wyborach samorządowych na Waszych uczelniach. Zachęcam zarówno do kandydowania, jak i wykorzystania czynnego prawa głosu. Dzięki szerokiemu udziałowi studentów w wyborach przedstawicieli, uzyskujemy mocniejszą legitymację i wpływ na sprawy uczelni. W dalszym przełożeniu ma to także wpływ na sytuację studentów w Polsce.

Rok 2015 to także szczególna data dla naszej organizacji. Jest to czas jubileuszu 20-lecia powstania Parlamentu Studentów Rzeczypospolitej Polskiej. W związku z tym, w całej Polsce, odbywają się inicjatywy i uroczystości związane z tym wydarzeniem. Kulminacja obchodów odbędzie się w dniach 6-8 listopada w Warszawie. W jego trakcie odbędzie się m. in. uroczyste posiedzenie Rady Studentów w Sejmie RP oraz targi studenckie na PGE Narodowym.

Na koniec pragnę jeszcze raz powtórzyć najlepsze życzenia na rok 2015/2016 i zachęcić do jak najczęstszych odwiedzin w kanałach i witrynach Parlamentu Studentów RP. Jesteśmy po to, żeby Wam pomóc.

Ze studenckimi pozdrowieniami
Mateusz Mrozek
Przewodniczący Parlamentu Studentów Rzeczypospolitej Polskiej

    Aktualności

    Autor
    Redakcja UMCS
    Data dodania
    1 października 2015