Konkurs INTERSTUDENT 2020

Do 7 stycznia 2020 r. można zgłaszać kandydatów do X edycji konkursu INTERSTUDENT na najlepszego studenta zagranicznego w Polsce.

W polskich uczelniach studiuje obecnie ponad 80 tysięcy obcokrajowców. Organizatorzy chcą wyłonić i nagrodzić najlepszych z tych, którzy poprzez swoją aktywną postawę i budowanie porozumienia między kulturami wzbogacają polskie środowisko akademickie. Kapituła Konkursu wybierze najlepszych obcokrajowców studiujących w uczelniach publicznych i niepublicznych, na studiach licencjackich, magisterskich i doktoranckich. Konkurs organizowany jest w ramach programu „Study in Poland”.

Warunkiem udziału w konkursie jest aktywność w lokalnym środowisku studenckim - kulturalna, społeczna, ekologiczna, sportowa oraz dobre wyniki w nauce lub też udział w ciekawych projektach badawczych.

Kandydatów zgłaszać mogą ich profesorowie, opiekunowie, władze uczelni, biura współpracy zagranicznej, samorządy studenckie, a także koleżanki i koledzy.

Gala Finałowa konkursu INTERSTUDENT odbędzie się 27 stycznia 2020 r. w Łodzi podczas konferencji „Studenci zagraniczni w Polsce 2020”.

Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 7 stycznia 2020 r.

Więcej informacji oraz ankieta konkursowa


Źródło: Fundacja Edukacyjna Perspektywy

    Aktualności

    Autor
    Redakcja UMCS
    Data dodania
    11 grudnia 2019