Koncert na 20. urodziny Radia Centrum

Radio Centrum kończy w tym roku 20 lat! Z tej okazji mamy przyjemność zaprosić Was na wyjątkowy koncert, który odbędzie się 28.11.2015 w sali widowskowej Inkubatora Medialno-Artystycznego UMCS.

Wystąpią dla Was dwa wyjątkowe zespoły. Z jednej strony nasza lokalna duma, zespół PHEDORA (dziewczyny - można piszczeć) oraz kapela, która od kilku tygodni okupuje miejsce pierwsze w Rockowej Komisji Wyborczej, czyli SHUTTUP. Po koncercie odbędzie się małe afterparty :)

Jak załapać się na koncert? Biletów nie kupicie w żadnym sklepie, zdobędziecie je słuchając uważnie Radia Centrum!

Gdyby ktoś jeszcze jakimś cudem nie znał PHEDORY czy SHUTTUP... to mamy dla Was małą ściągawkę.

PHEDORA składa się z ludzi, którzy mierzą w wytworzenie własnego stylu, czerpiącego z alternatywy i progresji. Zespół przykłada bardzo dużą uwagę do kontaktu z fanami. Udało im się stworzyć z nimi unikalną więź, czego dowodem jest tętniący życiem fanpage zespołu, na którym fani informowani są o nadchodzących publikacjach, wydarzeniach i... vlogach. Oprócz aktywnego prowadzenia fanpage'a, zespół zajmuje się publikowaniem cotygodniowych vlogów, w których informuje fanów o najbliższych wydarzeniach ważnych dla Phedory i odpowiada na pytania fanów. Członkowie zespołu charakteryzują się dużą ilością dystansu wobec siebie, co mocno kontrastuje z (na ogół) poważnymi zagadnieniami poruszanymi w tekstach utworów. W lipcu 2014r odbyła się premiera pierwszego fizycznego wydania - płyty z singlem „Lost Prophet”, który jest owocem współpracy z brytyjskim producentem, Acle Kahney'em, gitarzystą brytyjskiej formacji Tesseract. Utwór ten nawiązuje do problemu pedofilii, skupiając się na sprawie dotyczącej Iana Watkinsa, byłego wokalisty zespołu Lostprophets. Na płycie zagościł również rockowy cover utworu "Hallelujah" Leonarda Cohen'a. Rearanżacja "Hallelujah" odniosła ogromny sukces oglądalnościowy na zespołowym kanale youtube. Od grudnia 2014r zespół opublikował 2 rockowe rearanżacje utworów "The Last Goodbye" Billy'ego Boyda i "Love Me Like You Do" Ellie Goulding, które sukcesem oglądalnościowym przebiły "Hallelujah", dając łącznie kilkaset tysięcy wyświetleń i przy okazji czyniąc Phedorę pierwszym zespołem na świecie, który podjął się rockowego przearanżowania wspomnianych 2 utworów. Premiera debiutanckiego albumu zespołu ma miejsce 30 września 2015 roku.

Łukasz Kaźmierczak - vocals |
Igor Bazelan - lead guitar |
Konrad Jezior - rhythm guitar |
Mateusz Pajdowski - bass guitar | Mateusz Dorian Zacharski - drums

SHUTTUP to zespół grający szeroko pojętego rocka, stylistycznie poruszający się między grungem, a funkiem. Jednak najważniejsza dla nich jest zawsze melodia. Sami o sobie mówią, że są jedynym zespołem na świecie grającym Funkpunka. Obecnie pracują nad autorskim materiałem, który realizują sami we własnej pracowni. Piosenki zespołu są nasycone tęsknotą, dojrzałym buntem, ale także odrobiną optymizmu, który czasem przebija się przez delikatną ironię i melancholię. Muzycznie zespół nie kombinuje na siłę, a raczej szuka rozwiązań prostych, ale nie prostackich. W niektórych piosenkach słychać zabawy formą stylistyczną, lecz nie zmienia to faktu, że Shuttup to zespół zdecydowanie "rockowy". Latem 2015 chłopaki zgarnęli Grand Prix i nagrodę specjalną na festiwalu "UnderGramy", a na festiwalu „Muszla Fest”, gdzie zgłosiło się ponad 130 zespołów przyznano im nagrodę w postaci 80 godzin nagrań w bydgoskim A/V Studio. W sieci można usłyszeć w tej chwili trzy utwory:"Every time", "Dandelion" oraz "If I". Wkrótce światło dzienne ujrzy też cała reszta nagrań zespołu.

Zespół powstał pod koniec 2013 roku w Warszawie i tworzą go:

Paweł Szutta - vokal/gitara
Dominik Samborski - bas/back voc
Marcin Gałecki - gitara
Damian Grodziński - Perkusja/back voc

Strona wydarzenia na Facebooku

    Aktualności

    Data dodania
    17 listopada 2015