Innovation bootcamp w Lublinie

Centrum Współpracy Międzynarodowej UMCS we współpracy z Urzędem Miasta Lublin serdecznie zaprasza na Innovation bootcamp, który odbędzie się w dniach 3-4 grudnia 2019 r. w Trybunale Koronnym.

W ramach wydarzenia odbędą się warsztaty design thinking, a uczestnicy postarają się znaleźć rozwiązania na realne problemy i wyzwania, z którymi boryka się nasze miasto, uczelnie czy biznes. Ponadto na mini-targach aktywności zaprezentują się instytucje i organizacje współpracujące ze studentami i stwarzające im możliwości do rozwoju.

Celem wydarzenia jest pokazanie studentom, jak ważne jest rozwijanie umiejętności kreatywnego i krytycznego myślenia, praca w grupie i innowacyjne podejście do rozwiązywania problemów. Organizatory przygotowali dla uczestników upominki i nagrody, a dodatkowo zwycięzcy warsztatów będą mogli wziąć udział w międzynarodowym bootcampie, który odbędzie w kwietniu w Lublinie.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Dla najlepszych zespołów przewidziane są nagrody i udział w międzynarodowych warsztatach 20-24 kwietnia 2020 r.

W bootcampie mogą wziąć udział wszyscy studenci bez względu na rok, kierunek studiów czy uczelnię, którą reprezentują. Wstęp na targi (4 grudnia od godz. 14:00) jest otwarty dla wszystkich zainteresowanych, a na warsztaty obowiązują wcześniejsze zapisy, trwające do 24 listopada 2019 r.

Kontakt: Joanna Górka (j.gorka@umcs.pl)


Wydarzenie jest organizowane w ramach projektu DT.Uni.: Design Thinking Approach for an Interdisciplinary University realizowanego jest przez UMCS (jednostka koordynująca) we współpracy z zagranicznymi uczelniami, są to: Ekonomicka Univerzita v Bratislave (Słowacja), Birmingham City University (Wielka Brytania), Technische Universitaet Dresden (Niemcy), Universita Degli Studi di Roma la Sapienza (Włochy), Haskolinn a Bifrost (Islandia), Universiteit van Amsterdam (Holandia) oraz Instituto Politecnico da Guarda (Portugalia). Celem projektu jest wsparcie studentów, kadry akademickiej i managerskiej szkół wyższych w rozwoju innowacyjnego i kreatywnego myślenia oraz rozwiązywania problemów poprzez zastosowanie metodologii design thinking.
Projekt realizowany jest dzięki wsparciu finansowemu Unii Europejskiej w ramach programu Erasmus+.

Strona projektu: www.dtuni.umcs.pl

    Aktualności

    Autor
    Joanna Górka
    Data dodania
    18 listopada 2019