Mobilny USOS już dostępny

LubMAN UMCS z przyjemnością informuje, że od 7 stycznia 2019 r. studenci i pracownicy UMCS mogą korzystać z aplikacji Mobilny USOS, oferującej przydatne funkcjonalności USOSa, między innymi: powiadomienia o ocenach, plan zajęć, wypełnianie ankiet zajęciowych, wyszukiwarkę przedmiotów. Aplikacja jest bezpłatna i możliwa do pobrania za pośrednictwem Google Play lub App Store.

Mobilny USOS przenosi podstawowe możliwości USOSweb na ekrany smartfonów i tabletów, dzięki czemu powiadomienia, na przykład o wystawionych ocenach, docierają natychmiast do użytkownika. Aplikacja oferuje nastepujące funkcje:

 • Plan zajęć - domyślnie pokazany jest plan zajęć w danym dniu, obecne są też opcje: 'Jutro', 'Cały tydzień', 'Przyszły tydzień' i 'Dowolny tydzień'.
 • Grupy zajęciowe - dostępne są informacje o przedmiocie, prowadzących i uczestnikach zajęć; miejsce odbywania zajęć można obejrzeć na mapach Google'a, a terminy spotkań dodać do używanego na komórce kalendarza.
 • Oceny - w tym module student zobaczy wszystkie uzyskane oceny. System na bieżąco przesyła powiadomienia o nowych ocenach.
 • Ankiety - student może wypełnić ankietę, pracownik widzi aktualną liczbę wypełnionych ankiet.
 • USOSmail - pozwala wysyłać wiadomości do uczestników jednej lub wielu grup zajęciowych.
 • Moje eID - PESEL, indeks, numer ELS/ELD/ELP itp. są dostępne jako kod QR i kod paskowy.
 • O uczelni - w tym module dostępne są ogólne informacje dotyczące wykładów, kursów, stypendiów czy sposobów organizacji czasu wolnego na UMCS.
 • Aktualności - na bieżąco publikowane są najważniejsze informacje o wydarzeniach uczelnianych, jak również ogłoszenia na temat spraw studenckich.
 • Mapa - umożliwia podgląd lokalizacji budynków UMCS na mapie.
 • Wyszukiwarka - umożliwia wyszukiwanie przedmiotów i pracowników.

Mobilny USOS jest dostępny w polskiej i angielskiej wersji językowej.

Aplikacja została dostosowana do potrzeb naszej Uczelni przez pracowników LubMAN UMCS i jest nadal rozwijana - sukcesywnie będą dodawane kolejne funkcjonalności. Zespół programistów USOS jest otwarty na uwagi użytkowników, prosimy je wysyłać na adres: usos@umcs.pl.

Do poprawnego korzystania z aplikacji wymagane jest konto w serwisach uczelnianych (tzw. konto CAS - logowanie jak do USOSweb).

Mobilny USOS na Google Play Mobilny USOS na App Store

Aplikacja Mobilny USOS jest własnością Uniwersytetu Warszawskiego i Międzyuczelnianego Centrum Informatyzacji. Powstaje w ramach projektu "e-UW - rozwój e-usług Uniwersytetu Warszawskiego związanych z edukacją", który jest współfinansowany ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020. Projekt jest realizowany w latach 2016-2019.

  Aktualności

  Autor
  Redakcja UMCS
  Data dodania
  11 stycznia 2019