Ankieta Oceny Zajęć – semestr zimowy 2020/2021

Szanowni Państwo,

rozpoczyna się kolejna edycja Ankiety Oceny Zajęć. Od 25 stycznia do 28 lutego mogą Państwo oceniać jakość zajęć dydaktycznych, oferowanych przez UMCS w semestrze zimowym, za pośrednictwem znanego z ubiegłej edycji kwestionariusza – z sześciostopniową skalą odpowiedzi. Ankieta została dostosowana do formuły kończącego się semestru.

Ankieta została Państwu udostępniona za pośrednictwem portalu USOSweb oraz aplikacji Mobilny USOS UMCS (informacje, jak pobrać aplikację dostępne są tutaj:
https://www.umcs.pl/pl/aktualnosci,34,mobilny-usos-juz-dostepny,71914.chtm).

Aby ocenić zajęcia należy:

 1. zalogować się na swoje konto na stronie usosweb.umcs.pl;
 2. kliknąć w baner informujący o trwającej ankiecie lub
 3. przejść do zakładki: Dla studentów;
 4. kliknąć w link: Ankiety;
 5. wybrać zajęcia, które chcą Państwo ocenić i pozostawić swoją opinię.

Ankieta Oceny Zajęć pełni rolę informacji zwrotnej - jej wyniki będą dostępne dla Władz Uniwersytetu, Wydziałów oraz poszczególnych nauczycieli akademickich. W efekcie każda opinia posłuży do weryfikacji jakości prowadzonych zajęć, programów studiów i przydatności wiedzy zdobywanej na danym przedmiocie. Wszystkie udzielone przez Państwa odpowiedzi pozostaną anonimowe.

Z uwagi na specyfikę realizacji zajęć dydaktycznych w semestrze zimowym 2020/21, oprócz standardowych pytań „do zajęć”, udostępniona została również „Ankieta ogólna”. Jest to pięć pytań dotyczących oceny organizacji i sposobu realizacji zajęć dydaktycznych w trybie zdalnym z możliwością pozostawienia komentarza.

Wypełnienie jednego kwestionariusza zajmuje jedynie kilka minut i mogą to Państwo zrobić w dowolnym miejscu i czasie. Jednocześnie pragniemy przypomnieć, że udział w badaniu jest jednym z obowiązków studenta, wynikającym z Regulaminu Studiów.

Dzięki Państwa opinii nasz Uniwersytet może stale zmieniać się na lepsze!

W przypadku wystąpienia błędów w ofercie dydaktycznej (możliwość ocenienia zajęć, w których Państwo nie uczestniczyli lub brak dostępu do ankiety oceniającej zajęcia, w których brali Państwo udział) należy zgłosić je w dziekanacie. W przypadku innych problemów związanych z ankietą prosimy kontaktować się z Biurem ds. Analiz Jakości Kształcenia Centrum Kształcenia i Obsługi Studiów poprzez adres e-mail: sjk@umcs.pl.

  Aktualności

  Data dodania
  25 stycznia 2021