#Meetup_UMCSxSantander | Mateusz Waligóra

Aktualizacja z dn. 19.11.2019 r. - Informujemy, że z przyczyn niezależnych od organizatorów, czwartkowe (20.11.2019) spotkanie z cyklu Meetup_UMCSxSantander z Mateuszem Waligórą zostało odwołane.

20 listopada 2019 r. w Auli Instytutu Informatyki UMCS (1 piętro) o godzinie 15.30 ze studentami Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie spotka się Mateusz Waligóra. Jest on specjalistą od wyczynowych wypraw w najbardziej odludne miejsca planety.

Szczególnym upodobaniem Mateusz Waligóra darzy pustynie, od Australii po Boliwię. Na koncie ma rowerowy trawers najdłuższego pasma górskiego świata – Andów, samotny rowerowy przejazd przez najtrudniejszą drogę wytyczoną na ziemi – Canning Stock Route w Australii Zachodniej oraz samotny pieszy trawers największej solnej pustyni świata – Salar de Uyuni w Boliwii. W 2018 roku jako pierwszy człowiek w historii przeszedł samotnie mongolską pustynię Gobi – największą pustynię Azji i drugą po Saharze pustynię świata.

W ramach spotkania wygłosi prezentację pt. Rowerami na Krańce Świata. Będzie to opowieść o rowerowej podróży przez Andy dwuosobowego zespołu, który Mateusz Waligóra tworzy wraz z żoną Agnieszką. W trakcie 1,5 roku przejechali ponad 16 tysięcy kilometrów, w międzyczasie wspinając się na aż siedem pięcio- i sześciotysięczników. W trakcie prelekcji słuchacze usłyszą o osiąganiu celów (krótko i długodystansowych) i związanych z tym wyrzeczeniach i kosztach. O planowaniu, ale też radzeniu sobie w sytuacjach, gdy nawet plan b i c zaczyna zawodzić.

Każdy uczestnik spotkania będzie mógł poznać sporo wskazówek związanych z pracą w zespole, który musi działać zgodnie pomimo tego, iż przebywa ze sobą nieprzerwanie przez ponad 13 000 godzin. Autor opowie o Ameryce Południowej i krajach takich jak: Argentyna, Chile, Peru, Boliwia, Ekwador i Kolumbia. Pojawi się także kwestia wysiłku fizycznego i ukrytych pułapek długodystansowych podroży.

Spotkanie odbędzie się w Auli Instytutu Informatyki UMCS (1 piętro) o godzinie 15.30 i potrwa godzinę. W programie przewidziany jest czas na zadawanie pytań. Wstęp na to i każde kolejne spotkanie w ramach #Meetup_UMCSxSantander będzie wolny.

    Aktualności

    Autor
    Marcin Wiechnik
    Data dodania
    15 listopada 2019