Wyróżnienie dla zespołu prof. Wiesława Mułenko!

Miło nam poinformować, że podczas LIX Zjazdu Polskiego Towarzystwa Botanicznego, który odbył się w Warszawie w ramach obchodów 100-lecia istnienia Towarzystwa, zespół mykologów z naszego Instytutu otrzymał Medal im. Prof. Z. Czubińskiego za wybitne osiągnięcia w zakresie geobotaniki. Wyróżnienie to jest przyznawane przez Oddział Poznański PTB od 2001 roku za wybitne monografie regionalne. 

Nagrodzona publikacja dotyczy grzybów Tatr i Podtatrza i jest zatytułowana "The microfungi of the Tatra Mountains and surrounding areas. An annotated catalogue". Jej Autorami są:prof. dr hab. Wiesław Mułenko, dr Kamila Bacigalova, dr Monika Kozłowska, dr Urszula Świderska-Burek, ś.p. dr hab. Agata Wołczańska, dr Maria Alicja Chmiel. Konkurencja była wysoka - z całej Polski wpłynęło około 10 zgłoszeń, a przyznano tylko 3 medale. Nasz zespół został sklasyfikowany na pierwszym miejscu!

Instytut Botaniki Słowackiej Akademii Nauk także wyróżnił tę pracę, umieszczając ją w grupie publikacji powstałych w ramach współpracy międzynarodowej i o międzynarodowym znaczeniu.

Całemu zespołowi serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych ciekawych odkryć, które będą godne nagrodzenia!
 
W mieniu całej społeczności Instytutu
Anna Jarosz-Wilkołazka
Dyrektor Instytutu

    Aktualności

    Autor
    Agata Dzyr
    Data dodania
    6 lipca 2022