Summer School of Molecular Medicine w Jenie, Niemcy

Szpital Uniwersytecki Uniwersytetu Friedricha Schillera w Jenie (Niemcy)
zaprasza do udziału w
Letniej Szkole Medycyny Molekularnej
w terminie
16 sierpnia - 16 września 2021 r.

Letnia Szkoła jest wspaniałą okazją dla młodych naukowców do zapoznania się z zagadnieniami badawczymi, dotyczącymi medycyny molekularnej oraz współczesnych technik laboratoryjnych. Dodatkowo, w ramach Letniej Szkoły zaplanowane zostały wydarzenia integracyjne, które zapewnią możliwości poznania kultury Jeny i jej okolic.

Program jest otwarty dla uczestników z całego świata, którzy posiadają dyplom magistra w dziedzinie nauk przyrodniczych, biochemii, medycyny lub kierunków pokrewnych. Kandydaci wezmą udział w praktycznych kursach w czterech różnych obszarach (biologia molekularna, sygnaling, biofotonika, choroby), którym towarzyszyć będą serie wykładów.

Uczestnictwo w programie jest darmowe. Dodatkowo, zakwalifikowani kandydaci uzyskają wsparcie finansowe w ramach stypendium DAAD (Niemiecka Centrala Wymiany Akademickiej)  , które pokryje koszty zakwaterowania i część wydatków na podróże. Wysoce zmotywowani kandydaci dostaną możliwość aplikacji na pozycję Doktora w grupach badawczych zaangażowanych w organizację kursów. Kandydaci z tytułem Doktora Medycyny będą mieli możliwość zapisania się na kurs Medycyny Molekularnej w Szpitalu Uniwersyteckim w Jenie na poziomie magisterskim, a po jego ukończeniu - dołączenia do programu dla doktorantów.

Szczegółowe informacje znajdują się pod linkiem.

Zgłoszenia należy składać do 15 kwietnia 2021 r.

Należy pamiętać, że możliwości organizacji wydarzenia będzie uzależniona od sytuacji pandemicznej.

    Aktualności

    Autor
    Iwona Nogieć
    Data dodania
    3 marca 2021