prof. Jaco Vangronsveld w gronie 1% najczęściej cytowanych naukowców

Miło nam poinformować, że prof. Jaco Vangronsveld z Instytutu Nauk Biologicznych UMCS (Katedra Fizjologii Roślin i Biofizyki UMCS) już po raz czwarty znalazł się na prestiżowej liście najczęściej cytowanych naukowców świata wg bazy Web of Science – ranking Clarivate Analytics 2021.

Lista Highly Cited Researchers firmy Clarivate identyfikuje naukowców i badaczy społecznych, którzy wykazali znaczący wpływ poprzez publikację wielu wysoce cytowanych artykułów w ciągu ostatniej dekady. Każdego roku Clarivate Analytics (dawniej Thomson Reuters) aktualizuje ten ranking najczęściej cytowanych naukowców z całego świata. Brane są w nim pod uwagę jedynie wysoko cytowane artykuły, czyli te, które znajdują się w 1 procencie cytowań w danej dziedzinie i roku publikacji, indeksowane w Web of Science Core Collection w ostatnim dziesięcioleciu. 

Tegoroczne zestawienie zawiera ponad 6600 naukowców z kilkudziesięciu dziedzin badawczych. W przypadku analizy wysoko cytowanych badaczy z 2021 r. ankietowane artykuły były najnowszymi dostępnymi publikacjami — opublikowanymi i cytowanymi w latach 2011-2021, które następnie znalazły się w pierwszym 1% pod względem cytowań dla ich dziedziny i roku ESI.

Profesor Jaco Vangronsveld zatrudniony jest obecnie na Wydziale Biologii i Biotechnologii UMCS, jest również liderem grupy badawczej Environmental Biology na Uniwersytecie w Hasselt, w Belgii. Profesor jest autorem m.in. 342 artykułów w renomowanych czasopismach z bazy JCR, kilkudziesięciu rozdziałów w książkach oraz wielu innych artykułów. Jego dorobek naukowy jest doceniany na całym świecie, o czym świadczy ogromna liczba cytowań jego prac [PM1] (około 21 555). 

Pełny wykaz najczęściej cytowanych naukowców świata w 2021 roku jest dostępny na stronie.

Fot.: Bartosz Proll
Tekst: Katarzyna Skałecka

    Aktualności

    Autor
    Iwona Nogieć
    Data dodania
    13 grudnia 2021