Sukces naszego studenta!

W dniu 8 października br. na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie odbyła się Gala, na której został podsumowany turniej CyberSecurity Challenge PL2020, nad którym patronat objęło Ministerstwo Cyfryzacji, Rządowe Centrum Bezpieczeństwa i ISSA Poland. Pięcioosobowy zespół z województwa lubelskiego, w tym reprezentacja UMCSu pod przewodnictwem naszego studenta Kamila Chmury, zakwalifikowany został do grona laureatów i zajął II miejsce.

Cybersecurity Challenge PL2020 jest to innowacyjny projekt, znacznie różni się od klasycznych hackatonów, gromadzących studentów IT. Łączy wokół tematu cyberbezpieczeństwa pięć dziedzin: medycynę, IT, prawo, biznes i wojskowość.

Podczas Gali został podpisany dokument, który powołał do życia 16 wojewódzkich Cyber Labów. 

Kamil Chmura został ambasadorem Lubelskiego Cyber Labu. Regional Cyber Labs – ogólnopolska sieć wojewódzkich Cyber Labów. Nowatorska platforma na rzecz interdyscyplinarnej edukacji o wyzwaniach cyberświata, tworzona przez studentów uczelni technicznych, prawniczych, biznesowych, medycznych i wojskowych.

Student naszego Wydziału koordynował powstawanie raportu „Nowe otwarcie w edukacji o cyberbezpieczeństwie" oraz był odpowiedzialny za przygotowanie części biznesowej. Prezentacja raportu miała miejsce podczas Gali. 

Na czwartkowym spotkaniu odbył się panel z ambasadorami „Waga edukacji o cyberbezpieczeństwie w 21 wieku”, na którym wystąpili akredytowani ambasadorzy Słowenii, Szwecji, Szwajcarii i Izraela.

Zachęcamy do odwiedzenia strony The Bridge Foundation, która organizowała wydarzenie Cybersecurity Challenge PL2020. 
 
 

    Aktualności

    Data dodania
    9 października 2020