Egzaminy certyfikowane Telc z języka biznesu

 

 

 

The European Language Certificates - telc. System egzaminacyjny telc - language tests został opracowany w odniesieniu do Europejskiego Opisu Kształcenia Językowego – Common European Framework of Reference /CEFR/ Rady Europy.

Egzaminy telc to 11 języków na wszystkich poziomach zaawansowania od A1 do C2. Telc oferuje egzaminy z uzyskaniem certyfikatu m.in. z języka ogólnego i specjalistycznego, między innymi z dziedzin takich jak: technologia, turystyka, biznes czy medycyna. Egzaminy obejmują tematykę z życia codziennego oraz zawodowego i ukierunkowane są na sprawdzenie umiejętności komunikowania się.

Najbardziej odpowiednie (i najczęściej wybierane) egzaminy dla studentów i pracowników Wydziału Ekonomicznego to egzaminy z języka biznesu – Telc Business  English B2, Telc Business English B1/B2 i Telc Business English B2/C1.

 

Telc Business English B2 – to egzamin z poziomu B2, który składa się z części pisemnej i ustnej. Aby zdać egzamin, trzeba uzyskać przynajmniej 60% poprawnych odpowiedzi z każdej części. W razie niepowodzenia (np. niezdanej części pisemnej – test+ list) można powtórzyć część pisemną egzaminu w przeciągu roku kalendarzowego, niestety ponownie wnosząc pełną opłatę. 

Telc Business English B1/B2 i Telc Business English B2/C1 to egzaminy dualne, obejmujące dwa poziomy. Aby zdać egzamin dualny trzeba uzyskać około 45% poprawnych odpowiedzi, by uzyskać niższy poziom i 75% aby uzyskać wymarzoną ocenę B2 (egzamin B1/B2) lub C1 (egzamin dualny B2/C1). Egzaminy dualne nastawione są na komunikację, więc dobra ocena z 'mówienia' i drugiego komponentu (pisanie lub test) pozwalają uzyskać upragniony certyfikat z wyższą oceną/poziomem.

Egzaminy dualne (podwójne poziomy) są bezpieczne dla zdającego – od momentu wprowadzenia w roku 2016 nie było przypadku niezdania takiego egzaminu.

Dzięki wsparciu władz Wydziału Ekonomicznego nieprzerwanie od 2016 r. studenci i pracownicy uzyskują dofinansowanie egzaminów z języka biznesu. Wielkość dofinansowania zależy od ilości osób zdających i możliwości finansowych w danym momencie.

 

Aby podejść do egzaminu i zdobyć upragniony certyfikat warto dokładnie zapoznać się z formatem egzaminu, typem zadań, zwrócić uwagę na ilość czasu przeznaczonego na każdy komponent testu. Poniżej linki do najbardziej popularnych egzaminów. W razie pytań i wątpliwości zapraszamy do Centrum Nauczania i Certyfikacji UMCS.

https://www.umcs.pl/pl/telc.htm#page-1

telc-englisch-b2-business-.pdf

telc_eng_b1-b2_business-.pdf

telc_english_b2-c1_business-.pdf