LubYouTub - zaproszenie na wydarzenie

Niezależne Zrzeszenie Studentów wraz z Samorządem Studentów UMCS zaprasza na wydarzenie LubYouTub - spotkanie z Youtuberami.
 
„Prawie Kino” to kolejny projekt, którego się podjęliśmy. Jest to autorskie wydarzenie tworzone przez Niezależne Zrzeszenie Studentów, organizujące nieodpłatne wydarzenia – spotkania, pokazy i warsztaty filmowe, skupiając się jednocześnie na promowaniu świata kina w Internecie. Naszym celem jest przybliżanie świata filmu, animowanie życia akademickiego i szerzenie legalnej kultury. Staramy się pokazywać nie tylko klasyki kina, ale także nowatorskie, niszowe produkcje, które nie zawsze są powszechnie dostępne.  
Organizowane przez nas pokazy filmowe w murach uczelni akademickich wzbogacone są o spotkania z ludźmi ze świata filmu – często są to sami twórcy (reżyserzy, aktorzy, producenci), a czasem eksperci w danej dziedzinie – np. historycy filmu. To dzięki temu nasze pokazy poszerzają filmowe horyzonty – są interaktywne. Oprócz obcowania z dziełem filmowym każdy z uczestników ma szansę na poznanie i zadanie pytania każdemu z naszych wyjątkowych gości. 
Jako że lubimy wyzwania postanowiliśmy zorganizować w Lublinie edycję skupiającą się na osobach znanych z platformy YouTube. Chcemy, aby społeczność akademicka mogła zobaczyć, poznać na żywo twórców ich ulubionych kanałów.  Poprzez prelekcje filmów oraz rozmów z ich autorami chcemy pokazać młodym ludziom, że warto próbować swoich sił w Internecie. Mamy nadzieję, że studenci, którzy przyjdą na nasze spotkanie nie tylko spotkają swoich idoli, ale także poszerzą swoje zainteresowania o inne tematy, które poruszymy.  
Naszymi prelegentami będą redaktorzy kanału Niepoprawny Dyplomata, którzy opowiedzą o Stanach Zjednoczonych, dyplomacji, męskiej modzie oraz o stosunkach międzynarodowych. Drugimi prelegentami będą twórcy kanału Podejrzani- przybliżą tematy kryminalne oraz kwestie techniczne, które stosują w swoich filmach. Ostatnimi gośćmi są twórcy kanału Niezwykłe miejsca w Polsce, którzy podzielą się doświadczeniem na temat podróży po naszym kraju. 
 
Zachęcamy do dołączenia do wydarzenia na Facebooku!
 

Załączniki

    Aktualności

    Data dodania
    18 maja 2022