"Ambasadorowie Karier UE" - informacja w sprawie rozpoczęcia kolejnej edycji programu (2021/2022)

Departament Komitetu do Spraw Europejskich Kancelarii Prezesa Rady Ministrów (DKSE KPRM) uprzejmie informuje, że rusza rekrutacja do kolejnej edycji programu Europejskiego Urzędu Doboru Kadr (EPSO) - "Ambasadorowie Karier UE” 

W związku z nowelizacją ustawy o działach administracji państwowej, w br. pełną koordynację ww. programu po raz pierwszy zapewni KPRM (poprzednio było to Ministerstwo Spraw Zagranicznych).

Program od ponad 10 lat cieszy się niezmiennie bardzo dużym zainteresowaniem wśród studentów. Udział w nim stanowi znakomite doświadczenie, przydatne w dalszym życiu zawodowym.

Poszukiwane są osoby z motywacją i łatwo nawiązujące kontakty, które z zapałem w roku akademickim 2021/2022 będą promować karierę w instytucjach UE na swoich uczelniach wyższych.

Do zadań ambasadorów  należą m.in.:  udzielanie informacji zainteresowanym studentom oraz absolwentom, organizowanie spotkań z urzędnikami UE, współpraca z KPRM, Przedstawicielstwem KE w Warszawie oraz organizacjami i samorządami studenckimi.

Jak co roku wybrani kandydaci wezmą udział w szkoleniach organizowanych w Brukseli (dwie osoby) oraz w Warszawie (pozostała grupa). Szkolenie, w zależności od sytuacji pandemicznej, będzie miało formułę stacjonarną lub on-line.

Więcej informacji o samym programie znajduje się pod adresem: https://epso.europa.eu/job-opportunities/eu-careers-student-ambassadors_pl.

Osoby zainteresowane prosimy o przesłanie zgłoszenia na adres a.kolodziej@umcs.pl 

 

    Aktualności

    Data dodania
    27 stycznia 2021